Bartek Wiak Bartek Wiak 19.03.2014 21:37
Niesamowite możliwości Unreal Engine 4 dostępne dla każdego
1628V

Niesamowite możliwości Unreal Engine 4 dostępne dla każdego

Widzieliśmy na co stać silnik Unreal Engine 4 na wielu demach technologicznych. Były pokazy działania poszczególnych elementów, ale dopiero teraz Epic poszło na całość. Dostaliśmy dziesiątki materiałów obrazujących działanie silnika, a on sam jest dostępny dla każdego.

Oczywiście, nie za darmo. Koszt licencji na korzystanie z silnika to $19 miesięcznie. W ten sposób może z niego skorzystać absolutnie każdy. Może to być mały deweloper indie, a równie dobrze może on zostać wykorzystany do tworzenia gry AAA lub do zwykłych ćwiczeń w zaciszu domowym. Każdy kto wpłaci odpowiednią sumę uzyskuje dostęp do wszystkiego, włącznie z pełnym kodem źródłowym i edytorem Unreal.

Nagranie, które znajdziecie poniżej to ogólne przedstawienie możliwości silnika. Jednak pod tym linkiem kryje się ~50 nagrań skupiających się na szczegółowych elementach silnika. Jest moc.

Każdy może wydać grę wykorzystującą silnik Unreal Engine 4 jednak musi się liczyć z pewnymi dodatkowymi kosztami. Studio bierze 5% od całego dochodu uzyskanego na sprzedaży gry.

Pierwsza wersja silnika to dopiero początek większej, wspaniałej przygody. Wykorzystując język C++ możemy sobie pozwolić na wiele. Silnik jest tak skonstruowany, że można na nim tworzyć pod niemal każdy system operacyjny, a nawet wykorzystując HTML5 można zająć się produkcją gier przeglądarkowych.

 

 

Źródło: youtube.com/user/UnrealDevelopmentKit

Tagi: epic games unreal engine 4 wideo