Bartek Wiak Bartek Wiak 18.03.2014 14:15
Twórcy Child of Eden opuszczają Q Entertainment
295V

Twórcy Child of Eden opuszczają Q Entertainment

Tetsuya Mizuguchi opuścił studio, które pomagał założyć. Co prawda doszło do tego już w zeszłym roku, ale do tej pory sprawa była owiana tajemnicą. W przeszłości wspominaliśmy , że Mizuguchi przestał tworzyć gry i objął rolę konsultanta na wyższej uczelni.

O tym, że Mizuguchi finalnie odszedł od własnego studia dowiedział się portal CVG za pośrednictwem anonimowego informatora. Dodatkowo dowiedzieli się, że nie jest to jedyna osoba, która opuściła szeregi Q Entertainment. Taką decyzję podjął również Shuji Utsumi - drugi z założycieli grupy.

Odejście Muzuguchiego jest zrozumiałe i właściwie wszyscy się spodziewali, jednak podjęcie takiej samej decyzji przez Utsumi może dziwić. Według anonimowego informatora jest to podyktowane ostatnimi kontaktami studia z Sanyo Chemical Industries. 

Na ten moment, żadne dane nie są potwierdzone, ale wszystko wskazuje na to, że są prawdziwe. Dziwi tylko obecność spółki zajmującej się przetwarzaniem plastiku i tekstyliów w rozmowach o tematyce gier wideo. No cóż, czas z pewnością przyniesie więcej odpowiedzi. 

Q Entertainment to studio, któremu zawdzięczamy wydane w przeszłości Child of Eden (PS3) i trochę młodsze Destiny of Spirits (PS Vita).

Źródło: computerandvideogames.com

Tagi: child of eden q entertainment shuji utsumi tetsuya mizuguchi