Marek Kłos Marek Kłos 12.03.2014 15:29
18 marca Sony pokaże światu swój hełm VR
1343V

18 marca Sony pokaże światu swój hełm VR

Tak jak się spodziewaliśmy - na tegorocznym GDC, Sony zaprezentuje szerokiej publiczności sprzęt, który jako pierwsza tego typu konstrukcja, ma szansę znaleźć się w domach masowego odbiorcy. Konkurencja jest mocna, ale nie ma tak olbrzymiej bazy użytkowników jak Sony.

Według deweloperów, którzy od jakiegoś czasu mają sprzęt do dyspozycji, ten jest dużo lepszy niż Oculus Rift w swojej pierwszej postaci. Ma on też przewyższać nawet najnowsze wcielenie Rifta, którego dewkity niedługo mają być dostarczone producentom oprogramowania. Jeśli chodzi o prezentacje sprzętu Sony, to zbyt wiele aplikacji, które z niego w tym momencie korzystają nie ma, lecz możemy spodziewać się czegoś od studiów wewnętrznych Sony na pokazie, nawet jeśli ma być to tylko tech demo.

Sony nie wywiera także presji na samych deweloperach, jeśli chodzi o adoptację tej technologii. Studia są podekscytowane sprzętem, ale kwestionują opłacalność urządzenia jako platformy do gier. Zrobienie gry w oparciu o taką technologię wymaga wielkich nakładów i jest dość niszowym przedsięwzięciem. Dla tego wiele z nich czeka prostu na ruch Sony w tej sprawie. Jak poważnie podejdą do swojego sprzętu i co zrobią by go spopularyzować.

Na prezentacji zatytułowanej "Driving the future of innovation", która odbędzie się już we wtorek pojawią się szychy z działu badawczo - rozwojowego: Richard Marks oraz Anton Mikhailow - czyli ludzie odpowiedzialni między innymi za PlayStation Eye i  Move. Wystąpi także prezes Sony Worldwide Studios - Shuhei Yoshida. To wszystko oznacza, że prezentacja traktowana jest niezwykle poważnie.

Sony faktycznie ma szansę zarządzić na tym niezbadanym jeszcze rynku. Wydaje się, że ma wszystko czego potrzeba: Urządzenie lepsze od konkurencji, wyrobioną markę i sieć przywiązanych użytkowników, oraz potężne zaplecze własnych studiów wewnętrznych. Z tego wszystkiego Oculus Rift posiada tak naprawdę tylko dobry sprzęt. Bitwa rozpocznie się na GDC, wiec już niedługo dowiemy się jak to wszystko wygląda na prawdę.


 

Źródło: http://www.edge-online.com/

Tagi: gdc 2014 hełm vr playstation 4 Sony