Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.03.2014 10:19
Sony udostępnia za darmo swoje najlepsze narzędzia dla deweloperów
961V

Sony udostępnia za darmo swoje najlepsze narzędzia dla deweloperów

Przyszłość leży w tym, co darmowe i dostępne dla wszystkich? Kolejne kroki wskazują, że Open Source w grach wideo będzie nabierało na znaczeniu, zwłaszcza gdy taki gigant jak Sony udostępnia swoje najlepsze narzędzia deweloperskie nad którymi pracowali najlepsi ludzie za darmo.

Na stronie GDC 2014 pojawiły się rozpiski wystąpień wydawców i deweloperów. Jednym z nich jest Sony, które w trakcie panelu Authoring Tools Framework: Open Source from Sony's Worldwide Studios prowadzonego przez Rona Little'a zamierza poruszyć temat narzędzi deweloperskich.

I tutaj dochodzimy do najważniejszej informacji. Z opisu wynika, że Authoring Tools Framework oparte na C#/.NET, które wykorzystują chociażby ekipy Naughty Dog (do tworzenia plansz i shaderów), Guerrilla Games, Sony Santa Monica, Bend Studios i Quantic Dream wraz z wieloma innymi ekipami zostaną udostępnione zupełnie za darmo z otwartym kodem źródłowym.

Całość ma zostać udostępniona na GitHubie by każdy programista mógł skorzystać z tych zaawansowanych narzędzi będących wcześniej dostępnych jedynie dla deweloperów pod skrzydłami Sony. Zysk dla graczy? Potencjalnie lepsze narzędzia powinny przełożyć się na lepsze i szybciej wydawane gry. Jak będzie faktycznie? Zobaczymy wkrótce.

Źródło: http://schedule.gdconf.com

Tagi: Authoring Tools Framework Sony Sony Computer Entertainment