Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.03.2014 08:52
Plotka: Assassin's Creed V dziać będzie się w Londynie i Paryżu
2087V

Plotka: Assassin's Creed V dziać będzie się w Londynie i Paryżu

Czasami źródła wycieków wydają się nieprawdopodobne by im wierzyć. Jednak gdy rok temu pierwsze detale na temat Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4) wyciekły gdy podróżująca samolotem osoba podglądnęła na laptopie współpasażera kilka slajdów na prezentacji marketingowej - plotki się szybko potwierdziły. Dlatego w tym przypadku warto zastanowić się choć chwilę.

Assassin's Creed V dziać ma się w Wielkiej Brytanii i Francji w okresie Wiktoriańskim, czyli całość umieszczono po wątku Ezio. Grać będziemy postacią, która dowodzi francuskim oddziałem Asasynów. Nazwa kodowa projektu to Unity i jeśli wierzyć sprawdzonym w kilku miejscach informacjom - jest to jeden z trzech tytułów Ubisoftu. Unity dedykowane będzie nowej generacji, gra o kodowej nazwie Comet wyjdzie na PS3 i Xboksa 360, a kolejne studio na licencji Ubi pracuje nad trzecią częścią, która trafi raczej na smartfony.

Wracając do Assassin's Creed V, powróci zarządzanie biznesem i willą, a całość wygląda dosyć imponująco nawet jak na wczesną wersję. Wielki dystans widzenia, mnóstwo ludzi i płynna grafika to coś, co zachwyciło osobę, której pokazano klip z gry. Bohater ma wdzianko z niebieskimi akcentami, lekko przypominające postaci z The Order 1886.

Oczywiście trzeba wziąć to z dawką rezerwy, ale po ubiegłorocznym wycieku nic mnie już nie zdziwi.

Tagi: assassin's creed v playstation 4 Ubisoft