Mateusz Greloch Mateusz Greloch 08.01.2014 10:37
Wysyp informacji o PlayStation Now
2046V

Wysyp informacji o PlayStation Now

Usługa strumieniowego udostępniania gier Sony, która z Gaikai została przemianowana na PlayStation Now, była chyba najciekawszą zapowiedzią Sony na targach CES 2014, która zainteresowała przede wszystkim graczy. Dzień po ogłoszeniu, otrzymaliśmy nowe informacje na temat działania samej usługi oraz wymagania nastrajają optymizmem.

Matt Harper, starszy menedżer ds. cyfrowych platform PlayStation wyjaśnił kilka kwestii:

 • Cena subskrypcji PlayStation Now nie jest jeszcze znana, ale szczegóły poznamy w okolicach premiery usługi. [E3?]
 • Beta pojawi się pod koniec stycznia, ale kryteria dostępu poznamy za parę dni. Harper uspokaja, że nie będą to jakieś chore wymagania, więc każdy zainteresowany powinien móc bez dużego wysiłku zdobyć dostęp.
 • Na razie usługa wystartuje tylko w USA, jednak wraz z rozwojem infrastruktury zostanie rozszerzona na kolejne terytoria.
 • Na początku PlayStation Now będzie oferował gry z PlayStation 3, jednak w późniejszym okresie Sony planuje dodać bibliotekę z PlayStation i PlayStation 2 oraz PlayStation 4.
 • PlayStation Now będą dostępne na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita i nowych telewizorach Bravia.
 • Zapisy stanów gier wędrują razem z Tobą, wszystko odbywa się w chmurze. Kiedy zalogujesz się na urządzeniu i wybierzesz zaczętą już grę, to będzie na Ciebie czekał zapis gry w momencie, kiedy ostatnio przerwałeś.
 • Wersje gier są zawsze aktualne, więc nie będziemy czekać na jakiekolwiek aktualizacje, patche itp.
 • W idealnym stanie, PlayStation Now oferować będzie nie tylko zakup, ale również wypożyczanie gier na określony czas. Formy płatności będą jednorazowe [zakup, wypożyczanie] lub abonament, który odda do naszej dyspozycji całą bibliotekę gier. Możliwe będzie również wypożyczenie gry, by jej spróbować, a następnie zakup i pobranie na odpowiednie urządzenie.
 • Zalecana prędkość łącza to co najmniej 5 megabitów na sekundę. Podczas pierwszych testów to właśnie taka prędkość oferowała niskie opóźnienia oraz wysoką jakość obrazu. Sony chce, by granie odbywało się bez opóźnień, by nawet amatorzy gier FPS lub innych dynamicznych gatunków nie poczuli się pokrzywdzeni. 
 • Jeśli podczas korzystania z usługi PS Now spadnie nam prędkość połączenia, to zamiast zrywać streaming, jakość zostanie obniżona, rozdzielczość również, ale nadal będzie można grać. Oczywiście kiedy prędkość zostanie przywrócona, powróci także jakość i rozdzielczość.
 • Streamowanie jest natychmiastowe - nie ma czekania na ściąganie danych, instalację i aktualizację.
 • Działają trofea, lista znajomych oraz inne funkcje PlayStation Network.
 • Działa tryb multiplayer. Można na przykład wypożyczyć grę online i przez okres wypożyczenia pograć ze znajomymi przez sieć.
 • Obecnie na targach CES 2014 grywalne są cztery gry - Beyond: Dwie Dusze, God of War: Wstąpienie, The Last of Us i Puppeteer. Kolejne gry będą dodawane stopniowo, by nie obciążać serwerów tytułami, w które na razie nikt nie będzie chciał grać. Planowane są ankiety i głosowania na kolejne tytuły, które zostaną dodawane w pierwszej kolejności.
 • Jeśli będziecie chcieli grać za pomocą telewizora Bravia, będziecie potrzebowali Dual Shocka 3 i szybkiego połączenia z internetem.

Na razie całość wygląda obiecująco, jednak dla mnie najważniejszą informacją jest cena, której jeszcze nie znamy oraz data premiery poza granicami USA, której również nie znamy. Pozostaje nam czekać do E3, gdzie prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów odnośnie usługi PlayStation Now.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation now playstation vita ps now sony bravia