Mateusz Greloch Mateusz Greloch 28.12.2013 08:40
Ukryty dialog z kolekcji X | X-2 HD, kolejną wskazówką przemawiającą za Final Fantasy X-3
801V

Ukryty dialog z kolekcji X | X-2 HD, kolejną wskazówką przemawiającą za Final Fantasy X-3

Ci, którzy ukończyli już Final Fantasy X | X-2 HD Remaster, mogli zauważyć, że na końcu, kiedy w tle lecą napisy końcowe, ma miejsce dosyć nietypowy dialog, który może wskazywać na kolejną część Final Fantasy, która dziać będzie się w świecie Spiry. Zainteresowanych zapraszam poniżej i ostrzegam przed spojlerami z FF X i X-2.

ReikiKirei wrzucił na YouTube cały dialog, a następnie przetłumaczył najważniejsze części na bardziej zrozumiały język.

W wielkim skrócie:


Większość materiału przedstawia dialog dwójki ludzi - Chuami i Kurugum. Zostali oni wysłani na wyspę Besaid przez Baralaia, by odszukać Yunę.

Tidusa nie ma z Yuną, ale z oczywistych względów, nie zostało to wyjaśnione. Na początku, kiedy Chuami pyta Yunę o to, czy Tidus jest jej chłopakiem, ona to potwierdza, ale troszkę później, kiedy dwójka Chuami i Kurugum szpiegują Tidusa i Yunę, to słynna summonerka jest zazdrosna o Marufi, którą Tidus określa mianem swojej przyjaciółki. Yuna traci cierpliwość i mówi, że teraz już ją to nie obchodzi, bo sama ma kogoś innego na oku. Tidus pyta 'Kogo?", ale Yuna zbywa go krótkim "Kogoś, kogo nie znasz".

Następnie Tidus pyta Lulu, czy nie wie kim jest nowa miłość Yuny, jednak ta go zbywa i mówi, że powinien się sam domyślić.

Tutaj następuje dziwna część, Kurugum, który ma głos dziecka, namawia Chuami do rozdzielenia się mówiąc, że bardzo lubi Yunę - tak jakby chciał przekonać wszystkich, że to on jest jej nową miłością, jednak jest chyba troszkę za młody na takie ekscesy.

Tidus wciąż jest gwiazdą Blitzbala, jednak kiedy Chuami ściska mu dłoń, zauważa, że ten jest mocno osłabiony, choć stara się to ukryć. Kiedy spotyka go ponownie, podczas ukrywania się w Bevelle, znowu zauważa, że Tidus jest niedysponowany. Może to mieć związek z tym, czemu Tidus nie jest już z Yuną.

Najwidoczniej Yuna "obudziła się ze złego snu" [jej wersja z FF X-2] i mówi w starym stylu [FF X]. W ponad 30 minutowym opowiadaniu audio nie ma ani jednej wzmianki o Rikku lub Paine.

Sin powrócił, ale nie zostało wyjaśnione jak i dlaczego. Powiedziano tylko, że został ponownie aktywowany [autor zaznacza, że nikt nie użył słowa "przyzwany" /summoned/.

Chuami uważa się za córkę Aurona, jednak kiedy Lulu temu przeczy i zauważa, że nie przypomina domniemanego ojca. Kiedy pyta Lulu o to, czy jej matka kłamie, ta odpowiada, że nie chce brnąć tak głęboko, ale gdyby Auron rzeczywiście był jej ojcem, to na pewno by jej powiedział, bo taki już był.

Na samym końcu, Yuna znowu wygłasza swój słynny dialog o pokonaniu Sina, a w tle pozdrawiają i dopingują ją ludzie. To może oznaczać tylko jedno.


Całość jest bardzo dziwna, a wydarzenia z FF X-2 są tutaj przedstawione jako zły sen, więc może Square-Enix rzeczywiście rozważa FF X-3, gdzie odcięłaby się od FF X-2 i postanowiła jeszcze raz podejść do tematu Spiry, ale tym razem w bardziej udany sposób.

Jako wielki fan dziesiątej odsłony serii - z radością przygarnąłbym kolejne przygody w tym uniwersum. Na razie pozostanie mi ponowne rozegranie X i X-2 w odrestaurowanej wersji.

Źródło: http://gamersyndrome.com/

Tagi: Final Fantasy X | X-2 HD Remaster final fantasy x-3 PlayStation 3 playstation vita square-enix