Daniel Stroński Daniel Stroński 23.12.2013 17:53
Telltale Games chce wydawać 3-4 gry rocznie
2702V

Telltale Games chce wydawać 3-4 gry rocznie

Studio odpowiedzialne za przygodówki w odcinkach (The Walking Dead, The Wolf Among Us, Back to the Future) planuje wydawać do czterech tytułów każdego roku. Dzielenie gier na epizody receptą na sukces w cyfrowej dystrybucji?

Telltale Games zajmuje się obecnie drugim sezonem The Walking Dead oraz opartym na komiksie The Wolf Among Us, a na przyszły rok zaplanowane są Tales from the Borderlands oraz Gra o Tron.

Załoga studia podzieliła się z serwisem Polygon wielkimi planami - stale wydawane 3-4 gry-seriale rocznie. Nad każdym projektem pracują razem i nie ruszają kolejnego, póki nie skończą wcześniejszego:

Nie widzimy sensu w rozbijaniu się na mniejsze grupy przydzielone do innego projektu. My tworzymy gry po swojemu. To nie jest tak, że 18 miesięcy siedzimy nad jedną grą - robimy wszystko po kolei.

Studio widzi potencjał w takich interaktywnych serialach. Patrząc na wcześniejsze dokonania, pomysłów im nie brak, lecz mając na uwadze spore opóźnienia odcinków The Walking Dead - czy Telltale Games podoła czterem grom naraz?

Źródło: Polygon

Tagi: game of thrones Gra o Tron tales from the borderalnds Telltale Games the walking dead The Wolf Among Us