Mateusz Greloch Mateusz Greloch 21.12.2013 08:50
Scenarzysta i kierownik produkcji Naughty Dog zachwyceni filmem "Grawitacja".
885V

Scenarzysta i kierownik produkcji Naughty Dog zachwyceni filmem "Grawitacja".

Podczas wywiadu dla Empire Online, scenarzysta i kierownik produkcji  Naughty Dog, którzy odpowiadali między innymi za serię Uncharted i The Last of Us, dostała pytanie odnośnie głośnego ostatnio filmu "Grawitacja". Pytający zapewne wiedział o ostatnich przebąkiwaniach, jakoby ekipa Naughty Dog fascynowała się lotami w kosmos.

Nie tak dawno temu szefowie Naughty Dog zaprzeczali, jakoby ich wizyta w placówce programu Space X miała jakikolwiek związek z kolejną grą studia, ale temat nie umarł i co rusz pyta się ich o kosmiczne przygody. Zapytani o to, czy widzieli film "Grawitacja", Neil Druckmann i Bruce Straley odpowiedzieli zgodnie:

Świat jaki kreowaliśmy z Neilem przez blisko trzy i pół roku tworzenia The Last of Us... ten film dosłownie go zmiażdżył - w każdym aspekcie, w każdej formie. Jest tak dobrze wykonany, tak intensywny, a zarazem tak prosty. Jest mocno inspirujący, że tak delikatnie to ujmę.

Później odniesiono się również do filmu "Ludzkie dzieci":

Historia, jak na taki film, była genialna w swojej prostocie. Byłem zły, że żadna gra nie wykorzystała tego motywu. Nie potrzebujemy przegiętych obcych i innych tego typu chwytów - wszystko może zostać sprowadzone do poziomu ludzi. Dokładnie tak samo czułem się po wyjściu z "Grawitacji". Postanowiliśmy pójść tym krokiem i stworzyć historię opartą na postaciach, z prostą fabułą, byśmy mogli odpowiednio skupić się na bohaterach.

Właśnie to chcieliśmy uzyskać - pokazać dylematy jednostki. Jak to jest decydować się na moralnie skomplikowane rozwiązania? Grawitacja to pokazała, Ludzkie dzieci to pokazały i mamy nadzieję, że udało się to również w przypadku The Last of Us.

Muszę się zgodzić, że zarówno wymienione przez panów filmy, jak i The Last of Us, urzekły mnie przede wszystkim świetnie napisanymi rolami głównych bohaterów. Jeśli tą drogą podąży Naughty Dog, to z niecierpliwością czekam na ich kolejne twory, które tym razem pojawią się na PlayStation 4. Znając ich, za świetną grafiką podąży nietuzinkowa historia i postacie, których nie sposób nie lubić.

Źródło: http://www.empireonline.com/

Tagi: Naughty Dog Neil Druckmann the last of us