Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.12.2013 10:21
Ubisoft opóźni premierę kolejnej odsłony Assassin's Creed jeśli nie będzie dobra
756V

Ubisoft opóźni premierę kolejnej odsłony Assassin's Creed jeśli nie będzie dobra

Ostatnie kilka dni ocieka w informacje dotyczące serii Assassin's Creed. Jest to efekt wywiadu, którego udzielił prezes Ubisoft USA - Laurent Detoc serwisowi IGN w którym to opowiada bardzo rozważnie na temat przyszłości tej ogromnej serii.

Wiele osób może mieć obawy o jakość kolejnych odsłon, wypluwanych taśmowo na rynek. Jednak Ubi postawiło sobie pewien bezpiecznik w postaci pewnej zasady o której mówi Detoc.

Sądzę, że jeśli skończymy z grą, która na koniec krążyć będzie wokół średniej ocen na poziomie 70/100 - nie wydamy takiej produkcji. To popsuje markę. Nie podam tytułów, ale jeśli zaczniesz tworzyć gry, które otrzymują takie oceny, to znana marka powoli upada. Ludzie przestaną czekać na kolejne gry. W GTA V gra 30 milionów osób, w ubiegłym roku Asasyn sprzedał się łącznie w 10 milionach sztuk. To daje 10 milionów graczy czekających na kolejną grę.

Dlatego gdy w przyszłym roku pojawi się nowa gra z tej serii, czekać na nią w teorii będzie 10 milionów, które chętnie przyjmą nową historię, nowy setting. W tym roku byli to piraci wraz z walkami na morzu. To zróżnicowanie o którym mówimy.

Szkoda tylko, że średnia ocen nie zawsze odpowiada temu, czego oczekują gracze. Ale wiadomo, że główną wyrocznią są słupki sprzedaży.

Źródło: http://www.ign.com/

Tagi: assassin's creed Laurent Detoc Ubisoft