Mateusz Greloch Mateusz Greloch 19.12.2013 12:57
Przedstawiciel Sony podpisał wstępną umowę ze studiem Vlambeer... w barze
600V

Przedstawiciel Sony podpisał wstępną umowę ze studiem Vlambeer... w barze

Shahid Ahmad, to persona, która w Sony odpowiada za kontakt z deweloperami Indie. Podczas jednej z imprez, dotarł do Ramiego Ismaila ze studia Vlambeer i spisał z nim nietypową umowę.

O całej sytuacji opowiedział sam Ismail, który do dzisiaj opowiada ją jako anegdotkę:

Z podpisaniem wyłączności na Luftrausers dla Sony wiąże się pewna zabawna anegdota. Byliśmy z Shahidem w barze, gdzie ten spisał wstępną umowę na podkładce pod piwo i zapytał "czego Wam trzeba i czego chcecie"?. Omówiliśmy to i w przeciągu tygodnia mieliśmy wszystko czego potrzebowaliśmy do tworzenia. Dzień po dostarczeniu sprzętu otrzymaliśmy do podpisania oficjalną umowę, nie na odwrót w stylu "podpisz tu, a dopiero wtedy...". On nam zaufał, my zaufaliśmy im. Gotowe.

Jest to swego rodzaju prztyczek w nos Microsoftu, który dopiero po podpisaniu umowy z klauzulą o wypuszczeniu gry na Xboxa One w ten sam dzień co na inne urządzenia, wysyła potrzebne do dewelopingu sprzęty. Niektóre studia nie są na tyle duże, by móc jednocześnie tworzyć gry na wszystkie platformy co wydłuża proces tworzenia lub opóźnia inne wersje, byleby wersja na Xbox One ukazała się jako pierwsza.

Źródło: VG247.com

Tagi: indie microsoft Rami ismail Shahid Kamal Ahmad Sony Computer Entertainment vlambeer