Mateusz Greloch Mateusz Greloch 19.12.2013 09:30
Geneza Watch Dogs sięga aż do anulowanego projektu Driver
977V

Geneza Watch Dogs sięga aż do anulowanego projektu Driver

Skąd wziął się pomysł na stworzenie Watch Dogs? Laurent Detoc z Ubisoftu, przyznał podczas wywiadu dla IGN, że Watch Dogs zaczęło swój żywot jako zupełnie inna gra. Zamiast przygód Aidena, mieliśmy dostać nowego Drivera.

Dobrze, że Ubisoft zdecydował się na nową markę.

Watch Dogs nie wyglądało od początku tak jak teraz. Studio pracowało nad systemem jazdy, a my posiadaliśmy licencję Driver. To było lata temu i stwierdziliśmy, że nie chcemy tworzyć kolejnej gry samochodowej, więc anulowaliśmy projekt i zaczęliśmy prace od zera.

Jakieś 3 lata temu padła decyzja o zmianie gry, więc wzięliśmy niektóre z elementów, nad którymi pracowaliśmy wcześniej. Idea była prosta - gra z otwartym światem, w której kierowca może wysiąść z samochodu i robić wiele ekscytujących rzeczy. Przebudowaliśmy zespół, zatrudniliśmy nowych ludzi, znaleźliśmy nowego dyrektora artystycznego i zaczęliśmy pracę nad nową grą.

Nie można powiedzieć, że Watch Dogs to Driver, bo tak nie jest. Gra została anulowana, niektóre materiały zostały zapożyczone na potrzeby nowego tytułu. Równie dobrze mogliśmy anulować projekt innej ekipy, z innego miasta, a następnie przekazać to co już zrobili ekipie pracującej nad Watch Dogs.

Osobiście nie mam im za złe - na nowego Drivera nie czekałbym tak mocno, jak na Watch Dogs.

Źródło: IGN

Tagi: PlayStation 3 PlayStation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal watch dogs