Mateusz Greloch Mateusz Greloch 18.12.2013 14:00
Skullgirls powróci na PlayStation Network pod zmienioną nazwą
552V

Skullgirls powróci na PlayStation Network pod zmienioną nazwą

Na początku grudnia informowaliśmy o występku Konami, które za plecami firmy odpowiedzialnej za grę, wystosowało pismo do Sony, z prośbą o usunięcie gry z europejskiego i amerykańskiego PlayStation Store. Dzisiaj poznaliśmy dalszy ciąg historii.

Lab Zero Games, które stworzyło grę, planuje ponowne wypuszczenie bijatyki pod zmienioną nazwą - tym razem produkcję rozpoznamy po tytule Skullgirls Encore.

31 grudnia Skullgirls zniknie z PlayStation Store, by nieco później, pod koniec stycznia powrócić w chwale jako Skullgirls Encore. Na początku Encore pojawi się w amerykańskim PS Store, by w bliżej nieokreślonej przyszłości pojawić się również w Europie.

Każdy, kto zakupił Skullgirls, otrzyma Skullgirls Encore za darmo. Niestety DLC nie będą kompatybilne, ale firma wyda nowe, które przez okres 3 miesięcy będą do pobrania za darmo. Zapisane stany gry również przepadną, ale za to będziemy mogli od nowa wbijać trofea - identyfikator gry będzie inny od poprzedniczki, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wbić je jeszcze raz, sumując je z poprzednimi.

Co spowodowało całe zamieszanie? Konami nie chciało zezwolić na wypuszczenie łatek, zanim ich zespół testerów ich nie sprawdzi, co wiązało się z ogromnymi kosztami, którymi obarczono by Lab Zero Games. Firma nie mogła sobie na to pozwolić, więc zerwała kontrakt. W konsekwencji Konami poprosiło o zdjęcie gry z PlayStation Network, o czym Lab Zero dowiedzieli się w momencie, kiedy Sony potwierdziło już zatwierdzenie tej decyzji. Konami sprawy nie komentuje, choć z planowanego na 17 grudnia wycofania Skullgirls, Japończycy zezwolili na wydłużenie tego procesu do 31 grudnia.

Źródło: http://www.eurogamer.net/

Tagi: