Mateusz Greloch Mateusz Greloch 18.12.2013 12:00
Sony nie chce się ograniczać do tasiemców i liczy na nowe gry
673V

Sony nie chce się ograniczać do tasiemców i liczy na nowe gry

Nie da się ukryć, że w kwestii ilości tytułów ekskluzywnych Sony chce jak najdalej odskoczyć głównemu oponentowi, Microsoftowi. Teza ta ma potwierdzenie w słowach Andrew House'a, który zapewnia, że polityka zastosowana w przypadku PlayStation 3 zostanie podtrzymana.

Dziennikarz portalu MCV UK zapytał House'a o nadchodzące nowe marki oraz brak znaczących, nowych tytułów na starcie PlayStation 4 i czy ma to negatywny wpływ na odbiór samej konsoli.

Można tak powiedzieć, ale jesteśmy teraz na uprzywilejowanej pozycji z racji wsparcia jakie otrzymujemy od studiów third party - takiej asysty nie mieliśmy w momencie kiedy startował poprzednie generacje. Myślę, że klienci kupujący konsolę na starcie wybierają ją również z racji tego, co dopiero zapowiedziano. Niektóre z tych tytułów wymieniłeś sam i są one zupełnie nowymi markami, co moim zdaniem jest niezwykle istotne.

Jesteśmy mocno zaangażowani w tworzenie i wypuszczanie wielu zupełnie nowych tytułów, które liczbą przewyższają ofertę innych producentów konsol.

Na jakie gry możemy liczyć w 2014 roku? Oprócz wiadomych Infamous: Second Son, Drive Club, The Order 1886, dojdą jeszcze świeże materiały z m.in. nowej produkcji Sony Santa Monica i, miejmy nadzieję, Uncharted. Co by dużo nie mówić, Sony nie boi się eksperymentować i inwestować w nowe marki, które choć nie zawsze sięgają po złoto w kategorii sprzedanych kopii, ale na pewno pozostają w pamięci graczy na wiele lat.

Źródło: http://www.mcvuk.com/

Tagi: