Mateusz Greloch Mateusz Greloch 17.12.2013 10:34
Call of Duty: Ghosts jest najgorzej sprzedającą się odsłoną serii od lat
1869V

Call of Duty: Ghosts jest najgorzej sprzedającą się odsłoną serii od lat

Firma Cowen & Company, która zajmuje się analizą rynku dla inwestorów oraz rady nadzorczej Activision, przedstawiła swój raport dotyczący ostatniego tworu firmy - Call of Duty: Ghosts (PS3). Wbrew przewidywaniom przed premierą - gra sprzedaje się słabo.

W porównaniu do Call of Duty: Black Ops II, Duchy sprzedają się słabiej o 19%, a jeśli przyrównać ich do Modern Warfare 3 - aż 36% mniej nabywców sięgnęło po odsłonę z psem. Jest to najgorszy wynik od lat, zważywszy, że gra wyszła w okresie, kiedy do końca roku miała tydzień więcej czasu niż Black Ops II i aż dwa tygodnie przewagi nad Modern Warfare 3.

Firma zauważyła, że nawet jeśli ludzie czekali z przejściem na nową generację konsol, to przewidywała zmniejszenie popytu o maksymalnie 10-15%, a ponad 35% spadek sprzedaży nie może być tłumaczony zmianą generacji. Odnosili się tym samym do słów przedstawiciela Activision, który po pierwszym tygodniu sprzedaży pozostał niewzruszony na niższą sprzedaż względem poprzednich odsłon, tłumacząc to tym, że ludzie czekają z zakupem, aż w ich domach zagoszczą PlayStation 4 i Xbox One.

Pomimo tego, że w listopadzie, Call of Duty: Ghosts (PS3) było najlepiej sprzedającą się grą w USA i najchętniej kupowaną grą ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii, sprzedaż oscyluje grubo ponad zakładanej i jeśli Activision nie postara się z następną odsłoną, może być jeszcze gorzej.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/

Tagi: Activision call of duty: ghosts Infinity Ward PlayStation 3 PlayStation 4 raport Treyarch