Mateusz Greloch Mateusz Greloch 12.12.2013 11:40
Akihiko Yoshida odszedł ze Square-Enix, ale nie porzuca swoich projektów
427V

Akihiko Yoshida odszedł ze Square-Enix, ale nie porzuca swoich projektów

Akihiko Yoshida potwierdził niedawno, że jego drogi ze Square-Enix rozeszły się, jednak nie oznacza to, że porzuca on swoje dotychczasowe projekty. Nadal będzie pomagał przy dwóch, głośnych tytułach, na które liczą fani MMORPG i klasycznych, japońskich erpegów.

W wywiadzie udzielonym dla tygodnika Famitsu, twórca wyjaśnił dlaczego odszedł ze Square-Enix, ale również dlaczego postanawia obstać przy produkcji Bravely Second i w międzyczasie doglądać Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Pod koniec września odszedłem ze Square-Enix, ale nadal pracuję nad Bravely Second jako pracownik kontraktowy. Zawsze chciałem pracować, by móc malować i jednocześnie tworzyć gry. Jednakże ostatnio twórcy gier mają coraz więcej zadań do wykonania, a to wymaga czasu. Myśląc o środowisku w którym mógłbym zrobić więcej, zdecydowałem się ustąpić ze stanowiska w Square-Enix, dzięki czemu nie jestem ograniczany przez ich struktury.

Square-Enix potwierdza, że Akihiko Yoshida jest w kontakcie z ekipą odpowiedzialną za Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i regularnie dogląda prac nad nową zawartością, czego dowodem jest poniższe zdjęcie i ilustracja, wykonane niedawno w siedzibie japońskiej firmy.

 

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: