Mateusz Greloch Mateusz Greloch 10.12.2013 14:45
Telltale Games zachwycone licencją Gry o Tron
699V

Telltale Games zachwycone licencją Gry o Tron

O ile o grze w uniwersum Borderlands w wykonaniu Telltale Games nikt nie wiedział, tak o Grze o Tron spekulowało się od niedawna. Plotki okazały się prawdą, co ucieszyło nie tylko samo studio, ale również HBO, posiadające prawa do marki.

HBO potwierdza, że kontrakt zawarty jest na lata i dotyczy wielu gier opartych na uniwersum Gry o Tron. Pierwsza gra ma pojawić się w 2014 roku i ma być bliższa książkom, aniżeli serialowi. Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy platform docelowych niemalże pewne są wersje na PlayStation 3, Xbox 360, PC i Maci, choć plotki mówią również o wersji na konsole nowej generacji.

Telltale Games nie pozostało dłużne HBO i również wystosowało komunikat prasowy:

Od samego początku, Telltale miało za cel pracę z największymi i najbardziej rozpoznawalnymi markami branży rozrywkowej, przenosząc ich światy do w pełni interaktywnego środowiska w taki sposób, w jaki żadne inne studio nie byłoby w stanie tego dokonać.

Praca z HBO przy Grze o Tron jest dla nas oczywistym wyborem. Partnerstwo stworzy produkt, który spełni oczekiwania fanów cyklu i da im kontrolę nad wielowymiarową historią wliczającą intrygi, przemoc, zemstę, bitwy i miłość.

Sama gra jest zapewne jeszcze w powijakach, więc na pierwsze materiały przyjdzie nam jeszcze poczekać, choć nie ukrywam, że z wielkim zaciekawieniem śledzę rozwój sytuacji, jako że zarówno książki jak i serial nie są mi obce. Kto jeśli nie Telltale Games pasuje do tego uniwersum?

Źródło: VG247.com

Tagi: Game of Thrones HBO PlayStation 3 Telltale Games vgx