Mateusz Greloch Mateusz Greloch 06.12.2013 11:44
Analitycy przewidują, że Sony będzie dostarczać do sklepów milion konsol miesięcznie
819V

Analitycy przewidują, że Sony będzie dostarczać do sklepów milion konsol miesięcznie

Michael Pachter znany jest z celnych uwag i dogłębnych analiz rynkowych, które w wielu przypadkach mają pokrycie u anonimowych źródeł, a mimo wszystko okazują się być celnymi. Tym razem wypowiedział się na temat zaopatrywania sklepów w najnowsze konsole Sony PlayStation.

Według jego przewidywań opartych na firmowych danych, Michael wieszczy, że Sony będzie w stanie zaopatrywać sklepy miesięcznie rzucając na półki milion sztuk PlayStation 4. Patrząc na debiut PS4, taka liczba może zaspokoić popyt dopiero za parę miesięcy, bowiem w samym tylko Gamestopie na dostawę czeka ponad 2 miliony preorderowców.

Debiut w Stanach Zjednoczonych można zaliczyć do udanych, bowiem w ciągu 48 godzin sprzedano tam ponad milion sztuk, a w trakcie weekendu, kiedy PS4 debiutowało w Europie, rozeszło się nieco ponad 700 tysięcy konsol.

Według Michaela Pachtera, Sony utrzyma proporcje na poziomie 55% konsol dla USA, 45% dla reszty świata jeszcze przez kilka miesięcy, a sytuacja odwróci się najwcześniej w lutym, kiedy PlayStation 4 zadebiutuje w Japonii.

Ostatnią cyferką niech będzie 4,5 miliona konsol - tyle konsol zdaniem Pachtera opuści fabryki do końca stycznia 2014 roku. Ideałem dla Sony byłoby osiągnięcie wyniku co najmniej 4 milionów konsol sprzedanych do końca stycznia.

Z ciekawostek - w USA siecią, która dostała aż 50% rzutu konsol PlayStation 4 był GameStop, który nadal czeka na kolejne dostawy i na bieżąco przyjmuje kolejne preordery. Apetyt na PlayStation 4 nie maleje, choć wielu z tych, którzy chcieli kupić PS4 na premierze zrezygnowało z zakupu w momencie, kiedy odeszli od kasy z kwitkiem.

Jestem szalenie ciekaw rozwoju sytuacji i danych Sony, które poznamy zapewne pod koniec stycznia.

Źródło: VGchartz.com

Tagi: GameStop Michael Pachter playstation 4 Sony Computer Entertainment sprzedaż