Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.12.2013 12:13
Dlaczego Namco Bandai przerzuciło się na gry Free 2 Play? Głos zabiera Katsuhiro Harada
664V

Dlaczego Namco Bandai przerzuciło się na gry Free 2 Play? Głos zabiera Katsuhiro Harada

Japońska firma jest jedną z nielicznych, która mocno eksploatuje formułę Free 2 Play na konsolach Sony. Początkowo wydany Tekken Revolution (PS3) został pobrany już ponad 2 miliony razy, w kolejne jest Ridge Racer Driftopia (PS3), Ace Combat Infinity (PS3) oraz Soul Calibur: Lost Swords (PS3). W wywiadzie dla EDGE'a, Harada ujawnia dlaczego zdecydowano się na taki krok.

Harada przyznał, że model F2P nie jest nowy i swoje korzenie ma tam, gdzie zaczynało Namco - na automatach.

Próg wejścia w maszyny arcade jest bardzo niski. Za 100 jenów możesz wypróbować grę daną postacią i sprawdzić czy przypadła ci do gustu. Więc gry F2P są zachętą to wypróbowania produkcji i zainteresowania ich kolejną odsłoną Tekkena za którą nie zawsze chcą zapłacić 60 dolarów.

Harada zasugerował także, że z ponad 2 milionów pobrań (bez promocji gry i marketingu), niecałe 10% użytkowników postanowiło zapłacić za grę. Dlaczego?

Wirtualna waluta jest znacznie tańsza niż na automatach, ale zauważyliśmy, że ludzie niechętnie korzystają z karty kredytowej do zapłaty za nie. Chciałbym zobaczyć wirtualną walutę wykorzystywaną przez wszystkie gry z PSN.

Dodatkowo Harada przyznał, że na podstawie Tekkena wyciągnięto wnioski, które wprowadzono w kolejnych produkcjach. Namco będzie także na bieżąco analizować głosy graczy i na poczet przyszłych gier F2P - wprowadzać odpowiednie zmiany. O ile jestem przeciwnikiem tego modelu na konsolach, to wygląda na to, że Namco robi to z sensem i traktuje to jako haczyk na nowych fanów, którzy później nabędą pełnoprawny produkt.

Źródło: http://www.edge-online.com/

Tagi: katsuhiro harada namco bandai tekken Revolution