Mateusz Greloch Mateusz Greloch 04.12.2013 14:44
Ojciec Gran Turismo ma w Hiszpanii własną ulicę
582V

Ojciec Gran Turismo ma w Hiszpanii własną ulicę

Kazunori Yamauchi, człowiek bez którego Gran Turismo prawdopodobnie nigdy by nie powstało, może poszczycić się tym, że jedna z hiszpańskich ulic została nazwana jego imieniem i nazwiskiem. Dokładniej chodzi o miasto Ronda, gdzie odbędzie się premierowy event reklamujący pojawienie się Gran Turismo 6 w oficjalnej sprzedaży.

Kazunori nie krył wzruszenia i zaskoczony pozował do zdjęć dumnie wypinając pierś. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale to chyba jedyny człowiek z branży gier wideo, który może poszczycić się takim osiągnięciem.

Idąc tym krokiem trzeba również poinformować, że sama marka Gran Turismo doczekała się swojej chwały w Bathurst. Mount Panorama to znany fanom motoryzacji tor w Bathurst, który w szóstej odsłonie gry pojawi się jako jeden z możliwych do wyboru. Burmistrz miasta zabrał w tej sprawie głos:

Mount Panorama to bardzo specjalna część historii miasta, które w 2015 roku będzie obchodziło swoje 200 lat istnienia, a specjalny event związany z Gran Turismo otwiera nowe możliwości na promocję i napływ fanów z całego świata, którzy będą mogli poczuć tę niesamowitą atmosferę na własnej skórze. Jako pierwsi w Australii nazwaliśmy ulicę po grze wideo.

Takie akcje cieszą tym bardziej, że to włodarze miast, a nie Sony lub Polyphony Digital, wyszli z własnymi inicjatywami by uczcić nie tylko twórcę, ale i całą markę specjalnym miejscem na kartach swoich map.

Co dalej? Bulwar Marka Cerny'ego? Plac Yoshidy? Przełęcz Trettona? 

Źródło: NeoGaf

Tagi: galeria gran turismo 6 Kazunori Yamauchi Polyphony Digital