Mateusz Greloch Mateusz Greloch 04.12.2013 12:39
Game Informer ujawnia szczegóły o multiplayerze w Destiny
627V

Game Informer ujawnia szczegóły o multiplayerze w Destiny

Game Informer będzie przez najbliższy miesiąc dostarczycielem ekskluzywnych treści o Destiny. Jeden z czytelników cyfrowej wersji magazynu, który już zdołał przeczytać zawarte tam pierwsze wrażenia z rozgrywki dzieli się najciekawszymi wycinkami tekstu.

Należy zaznaczyć, że jest to jego parafraza, więc tekst źródłowy może się różnić, jednak dopóki nie pojawią się oficjalne wycinki prasowe, należy traktować te poniższe jako poglądowe:

Game Informer widział dwa tryby gry w Multiplayerze - w jednym z nich grupy drużyn walczyły o dominację nad terytoriami. Trzy miejscówki do przejęcia i utrzymania, które dodają mnożniki do punktacji za poszczególne akcje. Drugim trybem był staroszkolny deathmatch, gdzie gracze dostawali punkty za zabijanie przeciwników i wskrzeszanie pobratymców.

Z innych ciekawostek:

  • Mapki mają sporo możliwości poruszania się w pionie, a każda z postaci ma sporo umiejętności, które również to umożliwiają.
  • Same mapki są dynamiczne
  • Jest kilka typów granatów
  • Kompetetywny multiplarer jest bardzo złożony, choć wciąż najważniejszym czynnikiem są umiejętności gracza
  • Strzelanie przypomina Halo
  • Rzeczy zebrane w trybie single player i kooperacji mogą zostać użyte w multi
  • Artykuł wspomina o tym, że podczas startu gry w trybie multiplayer gracze nie mają amunicji do ciężkiej broni, więc pewnie będzie można ją znaleźć gdzieś na mapie.

Jeśli ktoś obawia się, że Destiny będzie następnym Halo, to można go uspokoić, bo pomimo bogatej historii Bungie z tamtą serią, starają się mimo wszystko zróżnicować te gry, aby Destiny było naprawdę unikalnym przeżyciem.

Źródło: Fracas @ NeoGaf

Tagi: Bungie destiny Game Informer PlayStation 3 PlayStation 4