Mateusz Greloch Mateusz Greloch 16.10.2013 09:45
Ubisoft niezadowolone ze sprzedaży Splinter Cell: Blacklist i Rayman: Legends
421V

Ubisoft niezadowolone ze sprzedaży Splinter Cell: Blacklist i Rayman: Legends

Ubisoft przyjrzało się swoim ostatnim dwóm premierom i wyraziło niezadowolenie, bowiem ani Splinter Cell: Blacklist, ani Rayman: Legends nie spełniło ich oczekiwań co do liczby sprzedanych kopii.

Według szefa finansów Ubisoftu, Alaina Martineza obie gry nie zbliżyły się do progu sprzedaży, jaki firma przewidywała osiągnąć w danym okresie wydawniczym.

Za wysoko postawione cele, a może po prostu kiepska sprzedaż? Ubisoft słabe wyniki zrzuca na nadchodzące premiery konsol nowych generacji tłumacząc, że gracze boją się inwestować w stare platformy, kiedy za rogiem czają się next-geny.

Jednocześnie Martinez przyznał, że liczba zamówień przedpremierowych Watch_Dogs i Assassin's Creed IV: Black Flag przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania.

Zapewne dlatego zdecydowano się przesunąć Watch_Dogs na 2014 rok, by firma sama sobie nie robiła konkurencji i zgarnęła jeszcze więcej złotych monetek.

źródło: cvg.com

Tagi: Assassin's Creed IV: Black Flag PLAYSTATION 3 playstation 4 rayman legends splinter cell: blacklist Ubisoft watch dogs