vergil vergil 15.05.2013 08:55
Resident Evil: Revelations w pigułce!
850V

Resident Evil: Revelations w pigułce!

Szósta odsłona cyklu Resident Evil zawiodła fanów. Owszem, mieliśmy do czynienia z dobrą grą akcji, która jednak nie sprostała wysokim oczekiwaniom miłośników serii, którzy oczekiwali od niej... cóż, przynajmniej minimalnej dawki strachu towarzyszącego rozgrywce. Czy zatem Resident Evil: Revelations ma szansę odmienić ten stan rzeczy? Wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej.

Szósta odsłona cyklu Resident Evil zawiodła fanów. Owszem, mieliśmy do czynienia z dobrą grą akcji, która jednak nie sprostała wysokim oczekiwaniom miłośników serii, którzy oczekiwali od niej... cóż, przynajmniej minimalnej dawki strachu towarzyszącego rozgrywce. Czy zatem Resident Evil: Revelations ma szansę odmienić ten stan rzeczy? Wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej.Nadchodzi Resident Evil: Revelations. Co wiemy?


Okładka RE Duża

-> Resident Evil: Revelations jest odświeżoną wersją gry, która pierwotnie pojawiła się jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo 3DS. Twórcy wprowadzili wiele modyfikacji i usprawnień, by dorównać standardom, jakie panują między innymi na PlayStation 3.


-> Znacznej poprawie uległa oprawa graficzna, która doczekała się nie tylko wyższej rozdzielczości, lecz także wielu usprawnień w systemie oświetlenia oraz znacznie ulepszonych modeli postaci. Dodatkowo, wprowadzono tutaj także pachnącego świeżością przeciwnika, nowego bohatera oraz bonusowy poziom trudności.


-> Gra opowiada wydarzenia, które rozgrywają się pomiędzy czwartą i piątą odsłoną serii. Akcja tej produkcji ma miejsce w 2005 roku, a my, jako Jill Valentine oraz Parker Luciani, mamy za zadanie odszukać Chrisa Redfielda i Jessicę Sherawa, których uznano za zaginionych w wyniku pewnej operacji na Oceanie Spokojnym...


-> Pomimo że większość czasu spędzimy na pokładzie opuszczonego (na pierwszy rzut oka) statku Queen Zenobia, często będziemy trafiać również do innych lokacji, by rozwikłać fabularne tajemnice. Mowa o takich miejscach jak góry, portowe miasteczko, czy pewien biurowiec...-> W przeciwieństwie do chłodno przyjętej, szóstej odsłony cyklu, Revelations stawia na wartości, jakie przyświecały Capcomowi w przypadku pierwszych części serii. Tym razem możemy zatem liczyć na odpowiednio mroczny klimat oraz strach, który ma często towarzyszyć rozgrywce.


-> Mimo że nie bez powodu gra została okrzyknięta mianem "prawdziwego" Resident Evila, strzelania ma być tutaj całkiem sporo. Powróci system znany z szóstej części serii, który pozwala na jednoczesne chodzenie i korzystanie z broni palnej, podobnie jak opcje związane z leczeniem, które towarzyszą serii od samego jej początku (wiecie, kolorowe ziółka i te sprawy...).


-> Sugestywny klimat będzie budowany nie tylko przez odpowiednią ścieżkę dźwiękową, lecz także konstrukcję odwiedzanych przez nas lokacji – mroczne i posępne korytarze będą wypełnione miejscami, które mogą stanowić idealne kryjówki dla rozmaitych maszkar.


-> Poza standardowym "mięsem armatnim", na naszej drodze staną również bossowie, którzy napsują nam znacznie więcej krwi. Oczywiście będziemy musieli odszukać słabe punkty takich delikwentów, by posłać ich do piachu.


-> Prawdziwy strach ma nas bowiem ogarniać w momencie, w którym przyjdzie nam stawić czoła bardziej wymagającym przeciwnikom – pomimo że gra została ubrana w szaty strzelaniny TPP, gracze będą zmuszeni do oszczędzania amunicji „na czarną godzinę” i poszukiwania innych sposobów na eliminowanie oponentów.-> Mimo wszystko arsenał ma być odpowiednio rozbudowany. Zabawę zaczniemy z prostym pistoletem, jednak z czasem w nasze ręce wpadną karabiny maszynowe, strzelby, czy nawet karabiny snajperskie oraz... wyrzutnie rakiet(!).


-> W nasze ręce wpadnie również urządzenie zwane "Genesis", które pozwoli na skanowanie zainfekowanych istot. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości danych, nasi podopieczni otrzymają dodatkowe ziółko, którym w razie potrzeby będą mogli się uleczyć. Oprócz tego, skaner wykorzystamy także do wyszukiwania przedmiotów poukrywanych po odwiedzanych przez nas miejscach.


-> Należy wspomnieć o tym, że walki z przeciwnikami nie będą stanowiły jedynego elementu rozgrywki. Równie ważna ma być eksploracja terenu (choćby po to, by uzupełnić ekwipunek lub natknąć się na ulepszenia do wykorzystywanych giwer) oraz rozwiązywanie prostych zagadek, co zagwarantuje nam możliwość popchnięcia akcji do przodu.


-> Twórcy po raz kolejny próbują więc znaleźć „złoty środek”, jednak oceny przyznane temu tytułowi zdają się jednoznacznie wskazywać na to, że tym razem udało im się to znacznie lepiej, aniżeli w przypadku jesiennego „hitu”...


-> Oprócz kampanii, w Resident Evil: Revelations znajdzie się tak zwany tryb "Raid Mode", w którym otrzymujemy do wykonania specjalne misje, jakie możemy przechodzić zarówno samotnie, jak i w towarzystwie znajomego. Te charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności, co oczywiście zachęca do eksperymentowania.-> Nagrodą za wykonywanie poszczególnych zadań będą pieniądze, które będziemy mogli wydać na zakup nowego ekwipunku i ulepszeń do posiadanych przez nas przedmiotów. Warto nadmienić, że wersja gry na konsole stacjonarne została wzbogacona o dodatkowy poziom trudności, w którym nie dość, że amunicji ma być jeszcze mniej, a przeciwnicy jeszcze bardziej wymagający, to jeszcze ich położenie ulegnie zmianom w porównaniu z tym z niższych wariantów. Może być „grubo”.


-> Co ciekawe, omawiany tytuł zostanie wzbogacony także o Sezonową Przepustkę. Twórcy obiecują kilka dodatków, które za darmo otrzymają wszyscy, którzy postanowią zapłacić za nie z góry:
Walcz ze strachem z większą ilością broni i bohaterów! Zdobądź więcej doświadczenia w trybie RAID razem z Resident Evil Revelations Season Pass, który zawiera 4 części dodatkowych materiałów. *Zawartość zostanie opublikowana i udostępniona w krótkim czasie po premierze gry.-> Na koniec wspomnę o tym, że gra nie pojawi się na PlayStation Vita. Dlaczego? Capcom w następujący sposób odpowiada na to pytanie:
Postanowiliśmy stworzyć tego Residenta na nowe platformy i naszym celem było pokazanie gry na obrazie większego formatu, z dźwiękiem przestrzennym i tym podobne. Taki zestaw pozwala się wciągnąć graczowi w przeżywanie horroru.


Infrastruktura konsol przenośnych wymusza na nas kompletnie inne podejście do tworzenia gier. Nawet ekrany o których wspomniałem mają inną rozdzielczość.-> Resident Evil: Revelations trafi do sprzedaży 24 maja. Gra będzie dostępna zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej.


Tagi: Capcom premiera Resident Evil: Revelations HD w pigułce zapowiedz