Roger Żochowski Roger Żochowski 28.06.2011 10:43
"Gra na 8 to kopniak w zęby"
956V

"Gra na 8 to kopniak w zęby"

Wielu z Was dziwi się degradacji ocen i szastaniu ósemkami i dziewiątkami na lewo i prawo. Na taki a nie inny stan rzeczy mają jednak wpływ nie tylko recenzenci, ale również developerzy. Udowodnił to w niedawnym wywiadzie sam Peter Molyneux.xxxxx

 

Piotruś nie raz zaskakiwał nas wypowiedziami wyjętymi z kapelusza, choć tym razem wziął na celownik swoją własną grę. Wygląda na to, że Fable III nie zaspokoiło jego wygórowanych ambicji:
 

"Wiem, iż w tej chwili powinienem powiedzieć, że była to świetna gra, jednak licznik na Metacritic zatrzymał się na niskiej 80-tce. Szczerze mówiąc, jestem z tego powodu zawstydzony, jednak nie zrzucam odpowiedzialności na członków zespołu, biorę całość na swoje barki. Kiedy przytrafia Ci się taka rzecz, możesz to odebrać jak kopniaka w zęby, musisz się jednak wziąć w garść i starać się jeszcze bardziej."
 

Jak widać serwis Metacritic stał się wyrocznią zarówno dla graczy, developerów, a nawet inwestorów, którzy potrafią wyprzedać akcje danej firmy, gdy stworzona przez nią gra nie uzyska odpowiedniej średniej. Odnoszę wręcz wrażenie, że w dzisiejszych czasach gry na "siedem" zaczęto traktować jak nic nie warte crapy. Niestety, nic nie wskazuje na to, by wkrótce miało się to zmienić.

Tagi: lionhead studios Microsoft peter molyneux

Nie przegap