vergil vergil 18.04.2013 12:20
Dragon's Dogma: Dark Arisen w pigułce!
990V

Dragon's Dogma: Dark Arisen w pigułce!

W dniu premiery Dragon's Dogma: Dark Arisen na sklepowych półkach wylądują jeszcze dwie produkcje. Czy zatem na reedycję ciepło przyjętego przez graczy tytułu znajdzie się jeszcze miejsce? Fakt, gra osiągnęła sukces, ale wielu z nas odłożyło zakup „na później”. Sprawdźmy zatem, czy to enigmatyczne „później” właśnie nadeszło i rzućmy okiem na przygotowaną przez Capcom, dodatkową zawartość.

W dniu premiery Dragon's Dogma: Dark Arisen na sklepowych półkach wylądują jeszcze dwie produkcje. Czy zatem na reedycję ciepło przyjętego przez graczy tytułu znajdzie się jeszcze miejsce? Fakt, gra osiągnęła sukces, ale wielu z nas odłożyło zakup „na później”. Sprawdźmy zatem, czy to enigmatyczne „później” właśnie nadeszło i rzućmy okiem na przygotowaną przez Capcom, dodatkową zawartość.Nadchodzi Dark Arisen. Co wiemy?


Okładka Dark Arisen DUŻA

-> Dragon's Dogma: Dark Arisen zostało zapowiedziane na zeszłorocznych targach Tokyo Game Show. Początkowo wydawało się, że mamy do czynienia z pełnoprawną kontynuacją Dragon's Dogma, jednak szybko wyszło na jaw, że Capcom zamierza dostarczyć nam rozbudowany dodatek.


-> Dragon's Dogma: Dark Arisen zostanie wydane zarówno za pośrednictwem PlayStation Store (co zainteresuje osoby, które już zaopatrzyły się we własny egzemplarz oryginału), jak i w pudełku. Polski wydawca gry, firma Cenega Poland, ustalił cenę sugerowaną na poziomie 119 PLN, jednak większość rodzimych sklepów sprzedaje ten tytuł w cenie 99 złotych.


-> Nim przejdę do omówienia zawartości tego dodatku, czuję się zobowiązany wspomnieć o sprawie dla nas najważniejszej. Jako, że całość została przygotowana raczej pod wysokopoziomową postać, w Dark Arisen będzie istnieć możliwość zaimportowania stanu rozgrywki z oryginalnego Dragon's Dogma. Co ciekawe, na starcie mamy otrzymać 100 000 sztuk tutejszej waluty, czyli Rift Crystals, a także zupełnie nowy zestaw uzbrojenia - Gransys Armour Pack.-> Dark Arisen to przede wszystkim zupełnie nowy, mroczny obszar, który zostanie oddany w nasze ręce. Mowa o Bitterblack Island, która została ulokowana poza krainą Gransys. W trakcie rozgrywki będziemy mogli zwiedzić przede wszystkim dziesiątki kilometrów podziemnych tuneli i lochów, jednak na odkrycie czeka tutaj również podziemne miasto.


-> Twórcy rozbudowali opcje związane z kustomizacją postaci, dzięki czemu gracze otrzymają jeszcze więcej możliwości dostosowania bohatera do własnego widzimisię. Warto nadmienić, że tym razem będziemy mogli zdecydować się na uruchomienie oryginalnych, japońskich głosów. Listę aktorów, którzy wcielają się w poszczególne role, znajdziecie w tym oto miejscu.


-> Deweloperzy obiecują, że wsłuchali się w głosy fanów i dostosowali się do ich sugestii, wprowadzając całą masę zmian i usprawnień. Takowe dotknęły między innymi podróżowania oraz poszczególnych menusów, które teraz mają być znacznie bardziej intuicyjne.-> Jako, że Dragon's Dogma to przede wszystkim zabijanie potworów, nie mogło tu zabraknąć nowych rodzajów przeciwników. Takowych pojawi się tutaj aż dwadzieścia pięć, a niektórych mogliśmy już zobaczyć na udostępnionych przez Capcom materiałach promocyjnych. Standardowo, twórcy zaoferują nam istną mieszanką wybuchową, w której znalazło się miejsce choćby na rogate demony. Będzie zatem komu wbić miecz w serce.


-> W odniesieniu do Dark Arisen, Japończycy często operują liczbami. Przede wszystkim otrzymamy ponad setkę rozmaitych, pachnących świeżością elementów ekwipunku, w tym nowe zestawy broni i zbroi dla graczy, którzy zapuszczą się do podziemnych czeluści.


-> Oprócz tego każda klasa postaci otrzyma dodatkowy, trzeci poziom umiejętności oraz czternaście nowych ulepszeń. Jakby tego było mało, sam ekwipunek także zostanie wzbogacony o nowe poziomy wzmocnień.-> Oczywiście na wykonanie będzie tu czekać cała masa zadań z wątku głównego oraz questów pobocznych. Jeśli natomiast martwiliście się o los członków swojej drużyny, powinniście ucieszyć się na wieść, że na potrzeby Dark Arisen przygotowano czternaście nowych ulepszeń, które zwiększą ich potencjał bojowy.


-> Oprawa graficzna nie doczekała się większych zmian – na takowe przyjdzie nam poczekać zapewne do drugiej odsłony serii. Mimo wszystko Dark Arisen jest o wiele bardziej mroczny od oryginału, co z pewnością przypadnie do gustu wielu graczom.


-> W chwili, w której piszę te słowa, Dark Arisen doczekało się jednej recenzji. Rozszerzenie zostało ocenione przez redaktorów Famitsu, którzy przyznali mu bardzo wysokie oceny, jakie prezentowały się następująco: 9/9/8/8. Miłośników oryginału nie trzeba zatem do niczego przekonywać – pozostali gracze, którzy do tej pory wstrzymali się z zakupem tego tytułu, również nie mają się nad czym zastanawiać, bo to chyba najlepsza okazja do nadrobienia zaległości.


-> Dragon's Dogma: Dark Arisen zadebiutuje 26 kwietnia. Niestety, podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowego Dragon's Dogma, gra nie doczeka się polskiej wersji językowej.


Tagi: Capcom Dragon's Dogma: Dark Arisen w pigułce zapowiedz