Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.04.2010 22:58
Kiedy FFXIV przejdzie do fazy beta?
845V

Kiedy FFXIV przejdzie do fazy beta?

W ostatnich tygodniach informowaliśmy Was o wrażeniach z testów wersji alfa Final Fantasy XIV. Tym razem pora na wywiad z producentem Hiromichim Tanaką i reżyserem projektu Nobukaki Komotą, który ukazał się w najnowszej, papierowej edycji Famitsu.xxxxx


Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że sam Hiromichi Tanaka, a więc producent projektu, uczestniczy w testowaniu wczesnej wersji Final Fantasy XIV. Gracze mogą rozpoznać go po awatarze, który nosi imię "Azagba Tanaka". W co trudno jednak uwierzyć - Tanaka jest jedyną osobą w zespole, która stale urzęduje online. Reszta zespołu deweloperskiego FFXIV ma podobno w tej chwili unikać logowania na serwery gry, które są przeciążone przez graczy testowych.

Famitsu zapytało Hirmichiego Tanakę o termin przejścia gry od fazy alfa do bety. Producent nie udzielił jednak jasnej odpowiedzi. Square Enix chce w tej chwil przejść od jednej obecnie funkcjonującej krainy gry, do wielu regionów. W planach jest również zwiększenie puli testerów, przynajmniej kilkukrotnie. Firma ma także inny cel: sprawić, by gracze z całego świata mogli się bawić razem, bez konieczności logowania się na oddzielne serwery dla każdego zakątka świata. Firma zamierza też otworzyć, wraz z beta wersją, swoje serwery dla właścicieli PS3. W tej chwili bowiem testy mogą prowadzić wyłącznie pececiarze.

W rozmowie z twórcami gry wyszło również, że produkcja oprawy wizualnej "Czternastki" jest już zakończona. W finalnym produkcie znajdziemy jednak kilka modyfikacji graficznych - m.in. zmieni się oświetlenie w mieście Limsa Liminsa. Cała gra jest już ukończona przez deweloperów w ok. 65%. Gracze biorący udział w teście wersji alfa stykają się jednak tylko z 10% zawartości gotowego produktu.

Poniżej kilka najnowszych screenów z gry i dwa arty...
 

 

 

 

 

 

 

Tagi: Final Fantasy XIV Square Enix