redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 11.01.2013 10:20
Megaprzegląd premier w roku 2013!
9382V

Megaprzegląd premier w roku 2013!

Podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu razem z krótkim opisem i datą premiery wszystkie tytuły, które powinny wyjść w tym roku kalendarzowym. Oczywiście to, że zostaną wydane w tym roku pewne jest w momencie publikowania artykułu i nie znaczy to, że nie zostaną one przesunięte. Ale nawet jeśli jakiś tytuł się obsunie, to będziemy mieli w co grać, bo ilość świetnych tytułów na PS3 i PlayStation Vita jest wstrząsająca. By nie przedłużać - zapraszamy do rozwinięcia gdzie znajdziecie spis wszystkich gier. Podzieliliśmy go na parę stron, a całość posortowaliśmy według daty premiery...
Podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu razem z krótkim opisem i datą premiery wszystkie tytuły, które powinny wyjść w tym roku kalendarzowym. Oczywiście to, że zostaną wydane w tym roku pewne jest w momencie publikowania artykułu i nie znaczy to, że nie zostaną one przesunięte. Ale nawet jeśli jakiś tytuł się obsunie, to będziemy mieli w co grać, bo ilość świetnych tytułów na PS3 i PlayStation Vita jest wstrząsająca. By nie przedłużać - zapraszamy do rozwinięcia gdzie znajdziecie spis wszystkich gier. Podzieliliśmy go na parę stron, a całość posortowaliśmy według daty premiery...

Anarchy Reigns
Developer: Platinum Games, Wydawca: SEGA, Data premiery: 11.01.2013

Jeśli widzicie na pudełku logo Platinum Games to musicie wiedzieć jedno - otrzymamy cholernie nietuzinkową produkcję z dopracowanym do maksimum systemem walki. Już Bayonetta pokazała, że ekipa Kamiyi wie co trzeba zrobić by zaspokoić wąskie grono fanów. Nikt bowiem nie ukrywa, że Anarchy Reigns kierowane nie jest ku mainstreamowi. Ostre gitarowe riffy, pastisz beat 'em upów z lat '80 przyprawiony odjechanym sosem Platinum z mega dynamiczną walką to cechy, które bez wątpienia definiują ten produkt. Gra wychodzi u nas z paromiesięcznym poślizgiem, ale nic nie straciła ze swojej świeżości. Naszą zapowiedź możecie przeczytać tutaj i z niej dowiecie się reszty informacji.

Zwiastun:

DmC: Devil May Cry
Developer: Ninja Theory, Wydawca: Capcom, Data premiery: 15.01.2013

W chwili, w której piszę te słowa, pozostało jeszcze zaledwie kilka dni do premiery DmC: Devil May Cry. Ekipa Ninja Theory ma swoją wizję tego, jak powinny wyglądać nowe przygody Dantego, którą przez ostatnie lata skrupulatnie realizowała. Obiektywnie patrząc śmiało można powiedzieć, że gra trzyma naprawdę wysoki poziom – fakt, kreacje Dantego i Vergila nie każdemu muszą przypaść do gustu, podobnie jak miejsce akcji, ale koniec końców omawiany tytuł może naprawdę sporo namieszać. Oczywiście naszym głównym przeciwnikiem będzie Mundus, którego ziemską powłoką jest typowy „człowiek sukcesu”, który poszerzając zasięg swojej władzy nie ogląda się na „pospólstwo”. Zresztą, przeciwko nam obróci się również całe miasto, które otworzy przed nami swoje podwoje i pokaże swoją prawdziwą naturę... Na koniec dodam, że nie trzeba być specjalistą, by w DmC dobrze się bawić – dzięki zróżnicowanym poziomom trudności twórcom udało się obniżyć próg wejścia, jednocześnie nie traktując po macoszemu starych wyjadaczy.


Zwiastun:Earth Defense Force 2017 Portable
Developer: Sandlot, Wydawca: Namco-Bandai, Data premiery: 16.01.2013

W dzieciństwie ochoczo deptałeś stonki na polach ziemniaków? Znęcałeś się nad pająkami, łapałeś pszczoły lub rozgniatałeś dżdżownice? Jeśli tak to masz jednym słowem przerąbane. Earth Defense Force 2017 Portable opowiada o inwazji robali na naszą zieloną i tętniącą życiem planetę, a naszym celem będzie odparcie ich ataku. Przenośna wersja jest portem z wydania na duże konsole i zyska tryb dla maksymalnie czterech graczy, zarówno przez sieć jak i ad-hoc. Gra doczeka się wydania jedynie w cyfrowej dystrybucji, jeśli więc ktoś chciałby postawić sobie pudełko na półce - musi z tej opcji zrezygnować.

Zwiastun:

Painkiller: Hell & Damnation
Developer: Farm51, Wydawca: Nordic Games, Data premiery: 23.01.2013

Painkiller: Hell & Damnation to najnowsze dzieło ekipy The Farm 51. Gra została już wydana na komputery klasy PC (i doczekała się dosyć ciepłego przyjęcia), jednakże na konsole Sony i Microsoftu trafi (przynajmniej według oficjalnych planów studia) w ciągu najbliższych kilku tygodni. Co w niej znajdziemy? Ano starego, dobrego Painkillera, który został przebudowany i wykorzystuje technologię Unreal Engine 3. Rozgrywka nie doczekała się żadnych większych zmian, co jest w sumie zrozumiałe, bo po co zmieniać coś, co wcześniej doskonale zdało egzamin. Warto nadmienić, że oprócz nowej, ładniejszej oprawy graficznej, w grze znajdziemy dodatkową broń, która nosi miano Soulcatcher (potrafi wciągać dusze zabitych przeciwników i używa ich jako amunicji). Jeśli tęsknicie za staroszkolnymi shooterami, przy których moglibyście dać odpocząć swoim szarym komórkom, to z pewnością macie na co czekać.


Zwiastun:Ni no Kuni: Wrath of the White Witch
Developer: Level-5, Wydawca: Namco-Bandai, Data premiery: 25.01.2013

Przez całą obecną generację fani japońskich RPG-ów byli traktowani po macoszemu, a kolejne, nieudane eksperymenty skutecznie wzniecały w nich tęsknotę za klasycznym do bólu jRPG-iem. Na ratunek przychodzi Level-5, Studio Ghibli i Namco-Bandai, którzy kazali nam czekać kilkanaście długich miesięcy na anglojęzyczną wersję gry. Wydaje się, że wynagrodzić nam ma to opcja wyboru języka mówionego, dostęp do edycji kolekcjonerskiej i przede wszystkim - sama gra. Piękna grafika znana m.in. z takich tytułów jak Księżniczka Mononoke czy Mój Sąsiad Totoro, muzyka za którą odpowiada Joe Hisaishi. A gdzieś tam w tle przemyka nasz bohater - Olivier i ożywiona maskotka - Drippy.

Zwiastun:

Ragnarok Odyssey
Developer: GameArts, Wydawca: GungHo Online Entertainment, Data premiery: 01.2013

Premiera Ragnarok Odyssey jest jedną z tych, która będzie starała się pokazać, że z Vitą nie jest tak źle jeśli chodzi o wydane na nią gry. Ten RPG akcji mocno przypominający Monster Huntera oparty na świecie Ragnarok Online, który znowu opiera się na mitologii Nordyckiej w wydaniu manga. Mimo średniego przyjęcia w Japonii, sprzedaż gry była bardziej niż zadowalająca, dlatego w ubiegłym roku tytuł wydano w USA, a my czekamy na premierę, która ma według nieoficjalnych informacji - odbyć się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji jeszcze w styczniu. Pogramy w ten tytuł zarówno samemu, jak i przez sieć, na co mocno stawia konstrukcja gry premiująca wspólne wypady na tereny łowieckie. Oby tylko było z kim robić te wypady...

Zwiastun:

The Cave
Developer: DoubleFine, Wydawca: SEGA, Data premiery: 01.2013

The Cave, czyli najnowsza produkcja studia Double Fine, nad którą czuwa nie kto inny, jak sam Ron Gilbert, na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od serii Trine. I skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bowiem mamy tu do czynienia z klasyczną przygodówką 2D, w której obok skakania po platformach ważną rolę odgrywa także rozwiązywanie zagadek. Gracz w danym momencie będzie mógł przejąć kontrolę nad trójką z siedmiu postaci, z których każda pochwali się unikalnymi umiejętnościami (co najważniejsze, pomiędzy wybranymi przez nas podopiecznymi będziemy przełączać się w dowolnym momencie). Do naszej dyspozycji zostanie oddany mnich, naukowiec, poszukiwacz przygód, rycerz, podróżnik, a także bliźniaki. Co będzie naszym celem? Ano rozwiązanie tajemnicy tytułowej "Jaskini" i odnalezienie pewnego przedmiotu, który został w niej ukryty. Co ciekawe, konstrukcja miejsca akcji będzie się zmieniać w zależności od tego, których bohaterów poprowadzimy w danym momencie do boju. Nie należy także zapominać o trybie współpracy (dla maksymalnie trzech graczy) oraz ślicznej, kreskówkowej oprawie graficznej.


Zwiastun:Zeno Clash II
Developer: ACE Team, Wydawca: Atlus, Data premiery: 01.2013

Chilijskie studio ACE Team zaskoczyło wszystkich wydając grę przygodową, mocno czerpiącą z bijatyk i wszystko to wrzucając do widoku z pierwszej osoby. Zeno Clash okazało się niemałym sukcesem na PC-cie i po zakontraktowaniu partnera w postaci firmy Atlus pojawiło się na Xboksie 360. My niestety musimy obejść się smakiem i czekać na Zeno Clash 2, które rozwinie jeszcze bardziej stworzony świat. Kolejny raz przyjdzie nam wskoczyć w skórę młodzieńca Ghata i jego towarzyszki Deadry i przemierzyć fikcyjny świat Zenozoik. Dodatkiem rozwijającym grę będzie bez wątpienia tryb dla wielu graczy o którym wspomniało studio. Gra wyróżnia się od innych tytuł bardzo ciekawym i niecodziennym designem bohaterów oraz kreatur, które staną nam na drodze. Całość oczywiście jest mocno inspirowana fikcyjną mieszanką świata pełnych gadów oraz ewolucyjnie postępujących ssaków. Mimo niepotwierdzonej daty premiery, jeśli nie będzie opóźnień, do w Zeno Clash 2 zagramy do końca stycznia.

Zwiastun:

Tagi: playstation vita przegląd gier

Przejdź do strony