nariko nariko 27.09.2012 17:30
Od początkującego gitarzysty do...
569V

Od początkującego gitarzysty do...

Już dzisiaj na sklepowe półki trafiło z dawna oczekiwane przez nas Rocksmith. Wydawca tego tytułu przypomina o tym graczom w informacji prasowej, przy okazji publikując zupełnie nowy materiał wideo promujący tę produkcję.
Już dzisiaj na sklepowe półki trafiło z dawna oczekiwane przez nas Rocksmith. Wydawca tego tytułu przypomina o tym graczom w informacji prasowej, przy okazji publikując zupełnie nowy materiał wideo promujący tę produkcję.

Od początkującego gitarzysty do zwierzęcia scenicznego


Najnowsza premiera Ubisoft- rewolucyjna gra Rocksmith™ trafia na sklepowe półki.


Nic nie może się równać z grą na prawdziwej gitarze. Z wyjątkiem grania w Rocksmith™. Jej rewolucyjność polega na tym, że po raz pierwszy gracze mogą podłączyć każdą elektryczną gitarę do swojej konsoli albo komputera. Zero plastiku, zero wciskania guzików, zero udawania. Zamiast tego prawdziwy instrument i szarpanie autentycznych strun: Rocksmith™ to coś dla tych, którzy naprawdę chcą nauczyć się grać na gitarze.

Magia gry polega na tym, że zarówno początkujący jak i doświadczony gitarzysta, znajdzie w niej coś, czego zawsze szukał, ponieważ Rocksmith™ automatycznie dostosowuje się do poziomu umiejętności gracza, dzięki czemu można ćwiczyć we własnym tempie i cieszyć się własnymi sukcesami. Ponadto, innowacyjny projekt gry pozwala na intuicyjne czytanie nut: nie trzeba już uczyć się teorii muzyki lub tabulatur przed zagraniem ulubionych utworów na żywo. Ci, którzy lubią grę zespołową też się nie zawiodą- Rocksmith™ posiada tryb multiplayer umożliwiający podłączenie drugiej gitary.

Rocksmith™ to także wciąż powiększająca się, imponująca biblioteka utworów wypełniona po brzegi światowymi hitami różnych gatunków. Na fanów klasyki czekają kultowe przeboje takich gigantów rocka jak The Rolling Stones, The Cure, Lynyrd Skynyrd. Dla tych, którzy gustują raczej w świeższych hitach producenci przygotowali utwory The Strokes, Muse, Sigur Rós. Nawet najbardziej wymagające piosenki z tej listy mogą okazać się proste dzięki mini-grom „Guitarcade", które pozwalają rozwijać takie techniki jak swobodne poruszanie się po gryfie, czy nauka akordów i harmonii. Szybkie postępy gwarantuje też innowacyjna opcja powtarzania riffów dająca możliwość ponownego odegrania riffu tyle razy, ile potrzeba graczowi, aby go opanować do perfekcji.

Dodatkowe informacje o produkcie:

Obsługiwane platformy

Gra została wydana w kilku wersjach, w zależności od platformy, z którą ma współpracować, co daje graczom możliwość podłączenia każdej elektrycznej gitary do swojej konsoli Xbox 360, PlayStation®3 albo do komputera PC.

Technologie gwarantujące łatwość podłączenia

Magia Rocksmith polega na unikalnym kablu Real Tone Cable™ wchodzącym w skład zestawu gry. To tak proste jak podłączenie ćwierćcalowego jacka do jakiejkolwiek gitary elektrycznej lub jak podłączenie wtyczki USB do jakiegokolwiek portu USB w konsoli Xbox 360, PlayStation®3 lub komputerze PC. Kabel i oprogramowanie zamieniają analogowy sygnał z gitary w cyfrowy, który można następnie usłyszeć z głośników telewizora lub innego sprzętu stereo.

Współpraca ze światowym liderem na rynku gitar, firmą Gibson™

Doceniając autentyzm gry Rocksmith™, jej partnerem zdecydowała się zostać marka Epiphone, stanowiąca część kompanii Gibsona i będąca jedną z najbardziej wpływowych firm produkujących gitary. Pierwszym krokiem tej współpracy jest niezwykły dodatek, jakim jest gitara Epiphone Les Paul Junior, która będzie dostępna na rynku równocześnie z premierą gry. Ikona w świecie gitar narodziła się w 1954 roku i od tego czasu jest klasycznym instrumentem rockmanów. To właśnie na Epiphone Les Paul Junior grały takie legendy muzyki jak John Lennon, Peter Frampton, Billie Joe Armstrong
z Green Day czy Mick Jones z The Clash, oraz takie zespoły jak The Gaslight Anthem i New York Dolls.

Lista najnowszych hitów i klasycznych rockowych kawałków!

Dzięki Rocksmith, gracze nie tylko staną się mistrzami gitary: będą mogli też zgłębić tajniki każdego utworu spośród szerokiej palety najbardziej znanych rockowych kawałków i piosenek Indie. Biblioteka zawiera ich ponad 50, od klasycznych hitów rockowych zespołów poczynając, na obecnie królujących na listach przebojów kończąc. Gracze znajdą w Rocksmith między innymi: Blur “Song 2”, David Bowie “Rebel Rebel”, Eric Clapton “Run Back To Your Side”, Franz Ferdinand “Take Me Out”, Incubus “I Miss You”, Interpol “Slow Hands”, Lenny Kravitz “Are You Gonna Go My Way”, Lynyrd Skynyrd “Sweet Home Alabama”, Muse “Unnatural Selection”, Nirvana “In Bloom”, Pixies “Where Is My Mind?”, Queens Of The Stone Age “Go With The Flow”, Radiohead “High And Dry”, The Rolling Stones “(I Can’t Get No) Satisfaction”, The White Stripes “Icky Thump”, Velvet Revolver “Slither”.

Tagi: informacja prasowa premiera Rocksmith Ubisoft