Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2012 18:00
Eliminacje do GT Academy 2012 - najważniejsze informacje
307V

Eliminacje do GT Academy 2012 - najważniejsze informacje

Od pierwszego maja chętni mogą brać udział w eliminacjach GT Academy 2012, dzięki której zwycięzcy będą mieli szansę wziąć udział w szkoleniu i jeździe prawdziwym samochodem wyścigowym. Jako, że pierwszy raz nasz kraj jest tym objęty, przedstawiamy nowe informacje, które udostępniło nam Sony...
Od pierwszego maja chętni mogą brać udział w eliminacjach GT Academy 2012, dzięki której zwycięzcy będą mieli szansę wziąć udział w szkoleniu i jeździe prawdziwym samochodem wyścigowym. Jako, że pierwszy raz nasz kraj jest tym objęty, przedstawiamy nowe informacje, które udostępniło nam Sony...

Poniżej możecie zapoznać się z pełną informacją, w której zawarte zostały kluczowe elementy o których należy wiedzieć. Może pochwalicie się swoimi wynikami i szansami na wygraną?

Czy stać cię na to, aby z gracza Gran Turismo® zmienić się w profesjonalnego kierowcę?


Warszawa, 15 maja 2012: 1 maja ruszyły eliminacje online do Nissan PlayStation® GT Academy 2012. W czwartej edycji niezwykle popularnych zawodów, które umożliwiają graczom zostanie prawdziwymi kierowcami wyścigowymi, może wziąć udział każdy, kto posiada PlayStation®3. Wystarczy pobrać darmową, całkowicie nową wersję GT Academy Qualification, opartą na niezwykle popularnym Gran Turismo®5. Ze względu na główną nagrodę - udział w intensywnym Programie Szkolenia Kierowców, dzięki któremu zwycięzcy poprzednich edycji zostali profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi z Nissanem - w tym roku spodziewamy się wielu kandydatów.


Wszyscy zawodnicy muszą mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z Internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation®Network. Ośmiostopniowe kwalifikacje, zaprojektowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają osiem tygodni na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia potężnego samochodu Nissana z napędem na tylne koła i pokonywania zakrętów z dużą prędkością aż do ustanawiania jak najlepszych czasów w trudnych warunkach pogodowych.


Niezależnie od tego, czy gracze mają styczność z Gran Turismo po raz pierwszy, czy są zaprawionymi w bojach na PlayStation kierowcami, GT Academy Qualification oferuje niezrównane wrażenia wyścigowe, których może doświadczyć każdy. Nie chodzi tylko o rywalizację z najlepszymi graczami GT5, ale, co ciekawe, gracze również mogą rzucać wyzwania swoim znajomym oraz członkom rodziny, śledząc ich punktację za pomocą listy znajomych PSN.


„Tym razem zaprojektowaliśmy kwalifikacje do GT Academy jako część serii Gran Turismo. Na niespotykaną skalę i dostępną dla wielu różnych graczy." powiedział Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital. „Jest to darmowa, oddzielna produkcja, która zajmuje swoje miejsce na naszej drodze z GT5 do GT6".


„Jedynym dobrym sposobem było stworzenie czwartej GT Academy tak, aby nie tylko weterani Gran Turismo, ale również nowi gracze, którzy wcześniej nigdy nie jeździli w symulatorach, mogli zobaczyć i doświadczyć uczucia ścigania się na poważnie iwziąć udział w próbach czasowych."


Darren Cox, General Manager Nissana w Europie, dodaje: „Świetnie jest widzieć wiele samochodów Nissana dodanych do tegorocznych kwalifikacji, oraz nowe wyzwania, które pomogą zrealizować główny cel GT Academy - transformację graczy PlayStation w prawdziwych kierowców wyścigowych. Wiedza i pasja wyścigowa, którą ma Yamauchi-san, widoczna jest w każdym elemencie tej nowej, dostępnej do pobrania, ekscytującej wersji Gran Turismo.”


„W 2012 więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej będzie miało możliwość przenieść się z wirtualnego świata za kierownicę prawdziwych samochodów Nissana w finałach narodowych a potem na obozie dla kierowców. Wierzymy, że dzięki tym wirtualnym kwalifikacjom będą przygotowani jak nigdy dotąd."


Każda pełnoletnia osoba z kraju biorącego udział w GT Academy, posiadająca prawo jazdy i spełniająca wszystkie warunki zawodów, może wziąć udział w GT Academy 2012. Etap sieciowych kwalifikacji do GT Academy kończy się w poniedziałek, 25 czerwca 2012 w Europie (trwają do 23.59 BST, 24 czerwca, co daje 00.59 CET, 25 czerwca). Najszybszych 16 graczy online z każdego terytorium przejdzie do finałów narodowych. 16 kolejnych miejsc finałów narodowych będzie do zajęcia dzięki serii eliminacji GT5 toczących się podczas eventów na żywo.


W tym roku Polska po raz pierwszy w historii GT Academy dołączyła do europejskich rozgrywek, będąc w jednej grupie kwalifikującej z Austrią i Szwajcarią. W okresie maj-czerwiec wyłonionych zostanie 16 zwycięzców rozgrywek ONLINE oraz 16 zwycięzców z rozgrywek podczas IMPREZ NA ŻYWO. Imprezy te odbędą się w czerwcu w 4 największych miastach polskich: Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Warszawie* (*szczegółowe informacje na temat eventów na żywo w Polsce zostaną potwierdzone wkrótce).


32 finalistów z Polski weźmie udział w Wielkim Finale Narodowym pod koniec lipca w Warszawie podczas 2 dni intensywnych prób wytrzymałościowych i jazd samochodami sportowymi. Podczas Finału wyłonimy dwóch zwycięzców, którzy pojadą na obóz wyścigowy GT Academy w Silverstone - miejsce treningów dla przyszłych kierowców wyścigowych.


Zwycięzca GT Academy 2012 zostanie zakwalifikowany do Programu Rozwoju Kierowców, najbardziej intensywnego programu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii w okresie sierpień – grudzień. Szkolenie obejmuje trening wyścigowy, karting, test sprawności fizycznej, zdolności medialne i testy psychologiczne, które kwalifikują do uzyskania Międzynarodowej Licencji Kierowcy Wyścigowego. Dodatkowo, zwycięzca każdego z programów GT Academy (6) wygra szansę ścigania się w wyścigu 24h w Dubaju w styczniu 2013 roku.


Dzięki GT Academy można wkroczyć w świat profesjonalnych wyścigów, czego najlepszym przykładem są zwycięzcy poprzednich edycji - Lucas Ordonez (2009), Jordan Tresson (2010), Jann Mardenborough (2011) i Bryan Heitkotter.

Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie zwycięzcą tegorocznego GT Academy?


Szczegóły dotyczące dołączenia do GT Academy Europe 2012 znajdziecie na wielu stronach, w tym: www.facebook.com/GTAcademy, http://eu.gran-turismo.com oraz www.gtacademypolska.com

INFORMACJE DODATKOWE


GT ACADEMY to wspólny projekt Nissan i PlayStation ®, który wykorzystuje wirtualny świat w grze Gran Turismo ® do odkrycia prawdziwych talentów wyścigowych. Obecna edycja jest czwartą po odbywających się uprzednio w 2008, 2010 i 2011 roku.


Pierwotnie koncepcja Europejska, w 2011 roku do ​​programu GT Academy przystąpiły USA, które prowadzą własną, autonomiczną Akademię. W 2012 projekt GT Academy został rozszerzony dodatkowo na osobne konkursy:
 • Europa


 • Wielka Brytania i Irlandia

 • Francja

 • Włochy;

 • Hiszpania i Portugalia

 • Beneluks

 • Austria, Szwajcaria i Polska

 • Niemcy


 • USA

 • Rosja


 • Tagi: gran turismo 5 gt academy 2012 informacja prasowa polska