Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.03.2012 16:54
Oddział 13 dziś startuje na PlayStaiton Vita
229V

Oddział 13 dziś startuje na PlayStaiton Vita

W dniu dzisiejszym premierę ma kolejna gra na PlayStation Vita - Unit 13 od twórców słynnej serii SOCOM - Zipper Interactive. Z tej okazji zobaczyć możecie premierowy zwiastun gry, oraz okazję zapoznać się z notką prasową...
W dniu dzisiejszym premierę ma kolejna gra na PlayStation Vita - Unit 13 od twórców słynnej serii SOCOM - Zipper Interactive. Z tej okazji zobaczyć możecie premierowy zwiastun gry, oraz okazję zapoznać się z notką prasową...

Unit 13™ rusza do akcji na PlayStation®Vita


Bezkompromisowa przenośna strzelanka wykorzystuje łączność 3G i sterowanie dwoma drążkami analogowymi


Warszawa, 7 marca 2012: Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ogłasza dzisiaj premierę Unit 13™, militarnej strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby stworzonej przez studio Zipper Interactive wyłącznie na PlayStation®Vita (PS Vita).


Gracze dołączą do oddziału antyterrorystycznego Unit 13™, któremu w akcji przyświeca tylko jeden cel: wykonać misję. Zadania obracają się wokół współczesnych, „wziętych z pierwszych stron gazet” scenariuszy, dających grze duży ładunek autentyczności.


Unit 13™ wykorzystuje wszystkie funkcje sterowania i łączności oferowane przez PS Vita. Dwa drążki analogowe zapewniają stosowane w grach akcji sterowanie w wydaniu przenośnym, a połączenie SIXAXIS z funkcjami dotykowymi z przodu i z tyłu umożliwiło uzyskanie dużej intuicyjności i imersji.


Funkcja łączności 3G w PS Vita jest kluczowym elementem Unit 13™, wnoszącym do gatunku zupełnie nowe wyzwania i sposoby gry.


Misje są krótkie, dynamiczne i nieliniowe, a sposób ich wykonywania może znacznie się różnić w zależności od ulubionego stylu gry danego gracza. W połączeniu z pięciogwiazdkowym systemem punktacji oznacza to, że każda misja zachęca do przejścia jej wiele razy. Dzięki 3G w każdym miejscu możliwy jest dostęp do rankingów sieciowych i porównywanie swoich wyników ze znajomymi z PSN, jak również z innymi graczami z regionu lub całego świata. Jeśli znajomi zajdą wyżej w rankingach, dzięki 3G natychmiast się o tym dowiesz.


Stałe połączenie jest również podstawą otrzymywania misji typu „ważny cel”. Pojawiające się okazyjnie komunikaty o tych misjach dostępne są tylko przez pewien czas. Przy użyciu łączności 3G gracze mają do nich dostęp zawsze i wszędzie. Po rozgrywce „ważne cele” można przekazywać innym graczom za pomocą funkcji „near” lub znajomym na PSN.


Każdego dnia za pośrednictwem 3G gracze otrzymują na swoje systemy PS Vita misję dnia, gdziekolwiek są. Podobnie jak standardowe misje zmuszają one graczy do wykonywania zadań w jak najlepszy sposób, a uzyskiwane wyniki pojawią się w sieciowych rankingach.


Dzięki różnym opcjom połączenia, rozgrywka na PS Vita odznacza się stałą łącznością, obfitością wrażeń i zanurzeniem w świecie gry. Jako preferowany operator sieciowy 3G w Polsce Play zagwarantuje użytkownikom PS Vita doskonałą łączność w dowolnym miejscu dzięki dużej szybkości i zasięgowi sieci. Łączność 3G i Wi-Fi oznacza, że gracze mogą być na stałe połączeni ze swoim światem PlayStation i swoimi znajomymi przy użyciu dostępnych w PS Vita aplikacji związanych z grami i społecznością.Tagi: playstation vita polska unit 13 wideo