Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 06.05.2011 19:24
A jednak! Remake Halo pod koniec roku!
1278V

A jednak! Remake Halo pod koniec roku!

Buch babę w brzuch! Potwierdziły się wszystkie nasze poprzednie doniesienia - fani kultowego pierwowzoru od Bungie o nazwie Halo: Combat Evolved będą mogli odświeżyć wspomnienia w jakości HD dokładnie w dziesiątą rocznicę premiery klasyka...xxxxx

 

Nad nową wersją pierwszej przygody Master Chiefa faktycznie pracuje Saber Interactive (pod czujnym okiem 343 Industries, właścicieli marki), a wizualnie możemy przygotowywać się na prawdziwe cacko. Dlaczego? Ano głównie dlatego, że produkcja remake'u nie polega jedynie na podbiciu oryginalnych materiałów graficznych do HD, ale oparta jest na całkiem nowych materiałach w HD. Trochę na wyrost, ale można chyba użyć zwrotu, że strona wizualna jest niejako "robiona od nowa". Dźwięk pozostanie oryginalny, natomiast zmieni się także schemat kontroli, podpadając bardziej pod ostatnie odsłony cyklu. Nie wiadomo jeszcze na jakim silniku hulać będzie Halo HD, ale raczej nie będzie to silnik Halo: Reach.

 

Mało dobrego? To dodajcie do kompletu wsparcie rozdzielczości full HD 1080p oraz obsługę stereoskopowego 3D! A co powiecie na sieciowy tryb kooperacji? Niestety, nie wiadomo jeszcze co z pełnoprawnym multiplayerem, ale biorąc pod uwagę rzeszę wielbicieli, którzy zagrywali się w ten tytuł po LANie, miejmy nadzieję, że Saber wie, czego pragną tłumy... Premiera przewidywana jest na dzień 15 listopada 2011 roku - dokładnie 10 lat po premierze oryginału. Ilu z Was dopisze Halo HD do tegorocznej listy zakupów?

Tagi:

Nie przegap