Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 06.05.2011 19:12
Nowy Xbox już w rękach deweloperów?
2611V

Nowy Xbox już w rękach deweloperów?

Pamiętacie niedawne zapewnienia ludzi z Sony i Microsoftu, że nie ujrzymy ich nowych sprzętów wcześniej, niż w 2014 roku? Takie stanowisko nie wyklucza oczywiście możliwości, że już w tej chwili istnieją ich działające prototypy. Podobno tak właśnie jest z nowym Xboksem... [UPDATE]xxxxx

 

Serwis Develop, powołując się na swoje tajemnicze źródło z kręgów deweloperskich, twierdzi, że podobno prototyp nowego Xboksa znajduje się aktualnie w jednym ze studiów Electronic Arts - został tam wysłany w zeszłym miesiącu. Oczywiście nie jest to finalna wersja, a jakoby tylko hardware zamknięty w obudowie PC, ale daje już wystarczające pojęcie o możliwościach tego sprzętu i jego specyfikacji.

 

Microsoft i EA odmówiły ludziom z Develop komentarza w tej sprawie - tajemnicze źródło informacji nie jest także pracownikiem żadnej z tych firm, ale przypuszcza, że konsola pojawi się w sklepach do końca 2012 roku, a najbliższe E3 może przynieść "jakiś rodzaj zapowiedzi" ze strony Microsoftu.

 

Czyżby, pomimo wcześniejszych deklaracji oraz planowanego dawno temu, 10-letniego cyklu życia Xboksa 360, ktoś tutaj jednak szykował tajną broń do walki z najnowszym dzieckiem Nintendo? W sumie nie ma się czemu dziwić, mając w pamięci jak namieszało "śmieszne i zabawkowe" Wii, które ukazało się na rynku rok po X360 i nie miało problemów z pokonaniem uzbrojonych w HD i najnowsze technologie konkurentów. Czyżby Ninny ponownie miało namieszać na rynku, krzyżując plany pozostałych graczy i zmuszając ich do nerwowych ruchów?

 

UPDATE:

 

Trochę późno, ale jednak Electronic Arts skomentowało powyższe doniesienia, które z szybkością byłyskawicy obiegły Internet. Koncernowy rzecznik EA Jeff Brown stwierdził o doniesieniach serwisu Develop, że "cała historia jest kompletnie sfabrykowana - w 100% nieprawdziwa". Także serwis Eurogamer, powołując się na swoje źródła dodał, że jakiekolwiek informacje o nowej konsoli Microsoftu na tegorocznym E3 są "bardzo wątpliwe".

Tagi: Electronic Arts Microsoft Nintendo Sony Xbox