Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.04.2010 16:25
Konkretne trailery Xenoblade
490V

Konkretne trailery Xenoblade

O Xenoblade na Wii pojawiały się dotychczas dosyć ogólne informacje. Teraz pora na konkrety - mamy dla Was dwa filmiki z gameplayu RPG-a od Monolith Software. Fantasy łączy się tutaj z elementami science fiction...xxxxx
 


Oficjalna strona Xenoblade
zaliczyła dzisiaj aktualizację. Najważniejszą nowinką jest oczywiście trzeci, najnowszy trailer, który jak dotychczas, pokazuje grę w najbardziej szczegółowy sposób.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]


Na stronie Xenoblade uzupełniono również informacje o fabule gry. Po pierwsze dowiedzieliśmy się, że "Armia Kishin" to zgraja tych mechanicznych stworów, które atakują postaci w trailerze. Rok temu owa mechaniczna armia została rozgromiona przez Dunbana - bohatera, który użył boskiego miecza Monado. W trailerze widać, jak młody blondas używa tego magicznego brzeszczotu. Witryna Xenoblade informuje, że każdy, kto użyje tej broni, sprowadza na siebie ciężkie brzemię i klątwę. Ale zaklęty miecz pozostaje jedyną szansą rasy ludzi-Homs – tylko ta klinga potrafi przeciąć pancerze armii robotów Kishin.

W trailerze widać, jak główny bohater zabiera boski miecz Monado od Dunbana, który nie ma już kontroli nad jego mocą. Ku zdziwieniu wszystkich blondwłosy koleżka jest w stanie od razu, bez specjalnego przygotowania, korzystać z tej broni.

Osadzenie akcji Xenoblade wydaje się bardzo ciekawe - cały teren oddany do eksploracji graczowi to dwa potężne, zamarłe w bezruchu, cielska dawnych bogów. Szkoda tylko, że Monolith pokazało nam dość sztampowy w jRPG-ach motyw - główny bohater ma jakiś dar, więc może użyć magicznego artefaktu, z którego pomocą ratuje świat. Póki co tak można podsumować ten scenariusz.

Trudno powiedzieć w tym momencie czy Xenoblade zaskoczy nas czymś naprawdę świeżym. Jedno widać jak na dłoni - deweloper nie skupia się na grafice. Ale może to i dobry symptom. Znacznie ważniejsza jest cała reszta składników w przepisie na dobrego RPG-a.

Poniżej odrobinę wcześniejszy, drugi w kolejności, trailer Xenoblade:

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Tagi: monolith software xenoblade