SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2011 09:57
Polacy tworzą tytuł startowy na NGP
959V

Polacy tworzą tytuł startowy na NGP

Kto by pomyślał, że Polacy tworzyć będą jeden ze startowych tytułów na NGP? Właśnie otrzymaliśmy informacje od Bloober Team, że twórcy Last Flight (Wii) oraz Music Master Chopin (PC) zasilą bibliotekę premierowych tytułów dostępnych na nowej kieszonsolce SCE.xxxxx


To przełom na polskim rynku gier wideo - dotychczas żadna firma z naszego kraju nie uczestniczyła w tworzeniu "launch-titles". Bloober Team zapewnia nas, że w maju wyjawiona zostanie pełna nazwa nowej produkcji na NGP, wraz z kilkoma szczegółami dotyczącymi gameplayu.

Poniżej znajdziecie fragment oficjalnej informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od Bloober Team:


"Bloober Team SA, innowacyjny i doświadczony deweloper  z Krakowa, został wybrany przez Sony Computer Entertainment Europe do stworzenia tytułu startowego dla niedawno zapowiedzianej nowej konsoli przenośnej, roboczo nazwanej Next Generation Portable Entertainment System (NGP).

“Oczywiście to olbrzymi zaszczyt być włączonym do grupy firm przygotowujących tytuły startowe dla tak wspaniałej konsoli jak NGP" – mówi Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team SA. “SCEE było ogromnie zainteresowane naszym tytułem od momentu kiedy pierwszy raz im go przedstawiliśmy i wspierało nas na każdym kroku, dając wszystko co niezbędne do stworzenia wspaniałej gry. NGP to naprawdę rewolucyjny sprzęt a bycie jednym z pierwszych zespołów tworzących gry na tą platformę to niewsyłowiona radość i przywilej”

(...) “Po spędzeniu dłuższego czasu z SDK NGP i wypróbowaniu kilku sztuczek programistycznych jesteśmy naprawdę miło zaskoczeni tym, co Sony było w stanie zrealizować przy NGP” – dodaje Piotr Babieno. “Sony tym razem naprawdę wczuło się w role deweloperów dając nam I pozostałym wybranym zespołom idealne warunki zarówno pod kątem możliwości sprzętowo–programistycznych jak i biznesowych. Jesteśmy dumni, że nasz tytuł będzie włączony do premiery konsoli, która z całą pewnością będzie olbrzymim sukcesem na rynku gier". 

Tagi: Bloober Team ngp polska