Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 20.04.2010 14:38
3 za 1 czyli przetasowania w Atari
500V

3 za 1 czyli przetasowania w Atari

Co prawda nie jest to informacja na miarę rozpadu Infinity Ward, ale odejście trzech wielkich nazwisk z Atari i powrót dawnej ikony warte są odnotowania. Choćby dlatego także, że mimo przetasowań, Atari wcale nie ma świetlanej przyszłości...xxxxx

 

Wspomniana ikona to Nolan Bushnell - założyciel Atari i twórca Ponga po latach powrócił na stare śmieci. Dziwnym trafem, z jego powrotem "do domu" zbiegło się odejście trzech innych osób (w tym 2 z rady nadzorczej): Phila Harrisona (kiedyś prezydent SCE Worldwide Studios i wiceszef SCEE), Davida Gardnera (dawna szycha decyzyjna w EA) oraz znanej nam skądinąd Pauliny Bozek (twórczyni sukcesu SingStara).

Inaugurując swoją pracę w marcu 2008, Harrison i Gardner mieli wielkie i śmiałe plany co do rozbudowy firmy, nazywając Atari "największą szansą gamingu". Rok później Atari zostało przejęte przez Namco Bandai, a panowie odsunięci na boczny tor - do tego warto także dodać rosnący stos długów wiszących nad koncernem.

Ich aktualne plany po odejściu z Atari nie są znane, natomiast Bozek ogłosiła na swoim Twitterze, że pracuje nad "świetnym, nowym projektem".

Tagi: Atari nolan bushnell paulina bozek phil harrison