Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 19.04.2010 14:50
Nowe Call of Duty "dla szerszej publiczności"
808V

Nowe Call of Duty "dla szerszej publiczności"

Tak stwierdził jeden z prezesów operacyjnych Activision, Thomas Tippi, w wywiadzie dla "LA Times". Oświadczenie prasowe sprzed kilku tygodni lakonicznie obwieściło przejście serii do miksu gatunkowego akcji i przygody. Czyżby odejście od FPP na rzecz TPP?xxxxx

 

Sledgehammer Games to kolejne studio należące do Activision, i dokładnie trzecie, które pracuje nad grą z tej znanej serii. Infinity Ward - mimo wykruszania się kolejnych pracowników i niepewnej sytuacji - wciąż formalnie trzyma pieczę nad Modern Warfare 3, Treyarch także coś dłubie przy następcy CoD: World at War. Tymczasem Sledgehammer Games stworzył nie byle kto, bo byli bossowie Visceral Games, Glen Schofield i Michael Condrey, pracujący poprzednio nad Dead Space. Ich nowy tytuł - ten z Call of Duty w tytule - planowany jest na 2011 rok.

 

Wspomniany na wstępie Thomas Tippi stwierdził w związku z ową produkcją: "Nie ogłosiliśmy jeszcze zawartości gry, ale będzie innowacyjnym podejściem do tematu, które ponownie poszerzy krąg odbiorców Call of Duty".

 

Na co stawiacie? Czyżby Activision chciało ukraść trochę splendoru z działki rządzonej przez Uncharted 2? Jakie mają na to szanse?

Tagi: Activision call of duty Sledgehammer Games