Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2010 03:20
Modern Warfare 2 gigantycznym hitem kasowym
784V

Modern Warfare 2 gigantycznym hitem kasowym

Modern Warfare 2 udało się uzyskać tak znakomity wynik sprzedaży, że gra wskoczyła na drugie miejsce w rankingu największych branżowych hitów wszech czasów! Pomimo konfliktu na linii Activision - Infinity Ward, ta strzelanina nie przestaje przynosić swojemu wydawcy ogromnych pieniędzy.xxxxx

Modern Warfare 2, wg. NPD Market Research Group, wskoczyło na drugie miejsce na liście największych bestsellerów w historii naszej branży. Gra zarobiła tyle pieniędzy (ponad 1 miliard dolarów), że jedynym tytułem, który ją dziś przebija jest tylko Wii Play, cały czas zajmujące pierwsze miejsce w rankingu. Stało się to głównie za sprawą sprytnego posunięcia Nintendo, które dodaje Wii Play do kontrolerów Wii Remote. Dla jasności dodam, że NPD Market Research Group bierze pod uwagę w swoim rankingu ilość pieniędzy, którą wygenerowała sprzedaż danego tytułu, a nie samą liczbę opchniętych pudełek z grami.

Modern Warfare 2 pobiło ostatnio jeszcze jeden rekord - pakiet map w formie DLC stał się prawdziwym megahitem. Ściągnęło go 2,5 miliona graczy, co równocześnie ustanowiło najwyższy dotychczasowy rekord sprzedaży na Xbox Live. Pytanie tylko czy ta wielka popularność zapuszcza korzenie w równie imponującej jakości gry? Czy nie jest tak, że "nie wszystko złoto, co się świeci" (i świetnie sprzedaje)?
 

Tagi: