SKLEP
Maciej Marchewka Maciej Marchewka 10.03.2011 08:33
Przyszłość serii Dead Space
654V

Przyszłość serii Dead Space

Choć Dead Space 2 wciąż potrafił wrzucić ciary na plecy, to jednak w stosunku do pierwowzoru przeszmuglował dużo większą dawkę akcji. Istnieje więc uzasadniona obawa, iż tendencja ta rosnąć będzie z każdą kolejną częścią.xxxxx

 

Frank Gibeau, prezydent Electronic Arts, w wywiadzie dla IGN porównuje rozwój marki Dead Space do sytuacji jaka miała miejsce w przypadku ewolucji serii Resident Evil:

 

"Seria Resident Evil jest niesamowita, a jej wczesne odsłony były wręcz fenomenalne. Capcom wykonało kawał dobrej roboty przystosowując ją później [tip - Resident Evil 4] do szerszego odbiorcy. (...) Myślę, że my również wciąż mamy sporo przestrzeni na rozwój marki Dead Space, jesteśmy więc w stanie dotrzeć do nowych odbiorców, nie tracąc przy tym na jakości i specyfiki survival-horror. Takim właśnie tokiem myślenia kierujemy się przy planowaniu Dead Space 3 i zupełnie nowych IP. "

 

Czy więc perypetie Isaaca Clarka z horroru z dużą ilością akcji staną się wkrótce grą akcji z elementami horroru? Rozumiem wymagania rynku, jednak balans, jaki został wypracowany przy okazji wizyty w The Sprawl był moim zdaniem doskonały i posunięcie się o krok dalej mogłoby tylko zaszkodzić serii. A jak Wy sądzicie?

Tagi: dead space 2 Electronic Arts visceral games