Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 08.09.2018 18:18
Android. Ponad 100 tys. osób pobrało aplikację rzekomo zwiększającą RAM
3915V

Android. Ponad 100 tys. osób pobrało aplikację rzekomo zwiększającą RAM

Głośno było ostatnio o szkodliwej aplikacji spyware w sklepie Google Play, która kusiła zwiększeniem pamięci RAM w telefonie aż do 128 GB. Zdrowy rozsądek podpowiada, że to niemożliwe, tymczasem niektórzy użytkownicy Androida dowiedli, że są z nim na bakier. 

Według raportu opublikowanego przez firmę ESET aplikację o nazwie 128 GB RAM Mobile Booster - która obiecała fizyczne powiększenie pamięci - pobrało ponad 100 tysięcy użytkowników telefonów z Androidem. 

Nie od dzisiaj wiadomo, że w sklepie Play jest mnóstwo podejrzanych aplikacji - od takich, które po prostu wyciągają nasze dane (spyware i malware), poprzez jeszcze groźniejsze, które są w stanie odczytywać wiadomości SMS, czy fałszywe aplikacje bankowe. Zresztą wspomniana aplikacja nie jest jedyną, która obiecuje powiększenie RAM-u.

Choć zdrowy rozsądek nakazuje uważne pobieranie aplikacji, liczby ujawnione w raporcie ESET są zatrważające. Pokazują, jak wielka jest to skala zagrożenia i jak mała wiedza ludzi na temat tego, jak korzystać ze swoich urządzeń mobilnych. Czasy prostych komórek bezpowrotnie minęły i można powiedzieć, że każdy z nas nosi teraz w kieszeni tykającą bombę. Tylko od nas zależy, czy i kiedy wybuchnie, czyniąc poważne szkody.

Źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2018/36/ponad-100-tys-osob-uwierzylo-w-powiekszanie-pamieci-ram-przez-aplikacje.aspx

Tagi: