SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2018 16:03
Bethesda nie jest pewna, czy RAGE 2 zadziała na Nintendo Switch
520V

Bethesda nie jest pewna, czy RAGE 2 zadziała na Nintendo Switch

Bethesda z wielką przyjemnością wrzuca swoje duże tytuły na Nintendo Switch, jednak sytuacja z RAGE 2 jest inna. Gra powstała na innym silniku i wydawca nie jest pewien, czy japońska konsola poradzi sobie z tym tytułem.

RAGE 2 to niezwykle ciekawy tytuł. Za grę odpowiada id Software (twórcy DOOM-a) oraz Avalanche Studios (zespół odpowiedzialny za serię Just Cause). Deweloperzy wspólnymi siłami rozwijają projekt, który ma zaprezentować ciekawą opowieść, ogromny świat i fantastyczny system strzelania.

RAGE 2 i multiplayer? Twórcy mówią na razie stanowcze "nie"

Bethesda wspiera Nintendo Switch. Twórcy już teraz zapewnili graczom DOOM, The Elder Scrolls V: Skyrim, Wolfenstein II: The New Colossus, a w przyszłym roku posiadacze hybrydowej konsoli zagrają w DOOM Eternal.

Nie oznacza to, że RAGE 2 dołączy do tego grona. Pete Hines, starszy wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w Bethesdzie, zaznaczył, że w tym wypadku problemem okazuje się technologia. Projekt rozwijany przez id Software oraz Avalanche Studios jest produkowany na silniku twórców Just Cause, a wcześniejsze wspomniane i wydane tytuły był rozwijane na id Tech.

Przedstawiciel Bethesdy zaznaczył, że odbyły się już pierwsze rozmowy na temat przeniesienia RAGE 2 na Nintendo Switch, jednak aktualnie firma nie jest przekonana, czy w ogóle jest to możliwe.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/bethesda-says-it-is-still-uncertain-if-rage-2-will-work-on-switch

Tagi: Bethesda nintendo switch RAGE 2