Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.08.2018 13:27
Underworld Ascendant
963V

Underworld Ascendant trafi na konsole. PC-towa premiera wkrótce

Fani cRPG-ów, którzy przesiedli się na konsole są ostatnio rozpieszczani kolejnymi portami z PC-tów. Po Tormencie, obu odsłonach Divinity: Original Sin, czas na kolejny tytuł. Underworld Ascendant wyląduje na PS4, Switchu i Xboksie One.

Underworld Ascendant to produkcja w pełni ufundowana na Kickstarterze, tworzona przez studio OtherSide Entertainment, którego założycielem jest Paul Neurath (Ultima Underworld, Thief) oraz Warren Spector (Deus Ex, seria Ultima, System Shock). Tytuł śmiało można traktować jako spadkobiercę dziedzictwa serii Ultima.

Warren Spector dołącza do twórców gry System Shock 3

cRPG-owe Underworld Ascendant wrzuci nas w skórę tytułowego Panującego, który zostaje przyzwany do Stygijskiej Otchłani przez tajemniczą postać Cabriusa. Tam bohater dowiaduje się, że Tyfon jest zagrożeniem dla obu światów. Celem naszego bohatera jest zjednanie sobie istot zamieszkujących Otchłań i pokonanie Tyfona.

Underworld Ascendant - zwiastun z Gamescom 2018

Rozgrywka wygląda niczym w klasycznych cRPG-ach, w perspektywie z oczu bohatera. Będziemy ścierali się z kolejnymi przeciwnikami, rozwijając naszą postać zgodnie z zasadami stworzonymi przez deweloperów z OtherSide Entertainment.

Underworld Ascendant zadebiutuje na PC-tach już 15 listopada w cenie ~129 złotych. Konsolowa wersja również została potwierdzona. Tytuł wyląduje na PS4, Switchu i Xboksie One w 2019 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: