Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2018 14:16
World of Warplanes z myśliwcem Hawker Hurricane polskiej dywizji 303
416V

World of Warplanes z myśliwcem Hawker Hurricane polskiej dywizji 303

Wargaming wykorzystuje premierę filmu „303. Bitwa o Anglię”, by w ciekawy sposób rozbudować World of Warplanes. Do produkcji nadleci myśliwiec Hawker Hurricane, który został odwzorowany biorąc pod uwagę najdrobniejsze detale.

Wargaming nawiązał współpracę z Kino Świat, producentem i dystrybutorem filmowym, przy premierze filmu „303. Bitwa o Anglię”. Jest to z pozoru nietypowe połączenie, ale twórcy World of Warplanes zostanie wkrótce w ciekawy sposób rozbudowane.

Recenzja filmu 303. Bitwa o Anglię

World of Warplanes otrzyma specjalny modelem myśliwca Hawker Hurricane o nazwie „Dywizjon 303”. Samolot został szczegółowo odwzorowany i w najdrobniejszych detalach oddano wszystkie insygnia dywizjonu w hołdzie bohaterskim lotnikom.

Al. King, dyrektor marketingu World of Warplanes wspomniał, że ta współpraca to naturalna sprawa dla deweloperów:

“World of Warplanes to nie tylko angażująca gra. To również miejsce spotkań miłośników lotnictwa, którzy uwielbiają historie o II Wojnie Swiatowej. Współpraca z Kino Świat była dla nas czymś naturalnym.”

Samolot trafi do zainteresowanych za darmo – wystarczy zapoznać się z serią misji w grze lub zainteresowani będą mogli go nabyć za pieniądze. Dodatkowo do tytułu trafi hangar na bazie lotniska RAF Northolt, które również zobaczymy w filmie. Oba te elementy pojawią się w produkcji już wkrótce.

W kilku słowach pomysł skomentowała Małgorzata Marciniak, partnerships manager w Kino Świat:

“Cieszymy się na współpracę z World of Warplanes przy premierze 303. Bitwa o Anglię. Historia dywizjonu 303, bohaterskich polskich pilotów, którzy walczyli dla RAF zasługuje, aby wiedziało o niej jak najwięcej osób.”

Tak współpracę zapowiedział Tracy Spaight, dyrektor specjalnych projektów w Wargaming:

“Wargaming ma pasję do historii II Wojny Światowej. Jako firma cieszymy się na współpracę z kreatywnymi ludźmi, którzy przenoszą pamięć o tamtych wydarzeniach na duży ekran.”

Wcześniej Wargaming współpracował przy filmach „Furia” Davida Ayera czy „Dunkierka”Christophera Nolana.

303 bitwa o anglię gra

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 303. bitwa o anglię film gra wargaming world of warships