SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2018 14:10
PlayStation VR przekroczyło kolejny kamień milowy. Sony chwali się wynikiem, ale czy to faktycznie sukces?
2290V

PlayStation VR przekroczyło kolejny kamień milowy. Sony chwali się wynikiem, ale czy to faktycznie sukces?

Wirtualna rzeczywistość wciąż nie trafiła do wszystkich salonów, ale Sony nie powinno specjalnie narzekać na zainteresowanie PlayStation VR. Firma właśnie potwierdziła najnowszy wynik urządzenia.

PlayStation VR trafiło do sprzedaży 13 października 2016 roku. Początkowe zainteresowanie zaskoczyło nawet Sony, które nie potrafiło zapewnić odpowiedniej liczby egzemplarzy i niektórzy klienci musieli czekać na dostawy nawet kilka miesięcy.

PlayStation 4 z sentymentalną koncepcją motywu z pierwszego PlayStation

W ostatnich miesiącach nie możemy mówić o tak wyjątkowych wynikach PlayStation VR, ale Sony nie powinno i tak głośno narzekać, bo sprzęt trafił do 3 mln graczy na całym świecie. Jest to niezły wynik jak dla tak młodej i wciąż raczkującej technologii.

Mam przy tym wrażenie, że w tym wypadku pojawił się problem znany z PlayStation Vity – początkowy boom nie trwał za długo, później graczy odstraszyło brak dużych, ekskluzywnych tytułów, a w rezultacie kolejni deweloperzy rezygnowali z przygotowania mocnych gier na tę platformę.

Sony ma wkrótce przecenić nowe produkcje na PlayStation VR oraz przedstawić kolejne daty premier. Oczywiście w tym wypadku brakuje dużych zapowiedzi konkretnych przygód, ale pewnie na to już nie możemy liczyć.

Gracie jeszcze na PlayStation VR?

Źródło: Twitter

Tagi: playstation 4 playstation vr Sony wyniki sprzedaży