SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2018 18:34
Samsung Galaxy Watch i Samsung Galaxy Home – zaprezentowano nowe urządzenia
741V

Samsung Galaxy Watch i Samsung Galaxy Home – zaprezentowano nowe urządzenia

Samsung na wydarzeniu skupił się nie tylko na Galaxy Note 9 oraz Fortnite. Firma postanowiła wspomnieć o dwóch kolejnych sprzętach, które już wkrótce trafią do sprzedaży. Poznajcie Galaxy Watch i Galaxy Home.

Samsung Galaxy Watch to nowy, inteligetny zegarek koreańskiej firmy. Urządzenie łączy zalety ekosystemu marki z żywotną baterią, funkcjami fitness, klasycznym wzornictwem oraz dużymi możliwościami personalizacji.

Użytkownicy mogą tym razem liczyć nawet na 80 godzin ciągłej pracy bez potrzeby ładowania, a zarazem sprzęt ma dbać o zdrowie użytkownika, dzięki funkcji monitorowania stresu, która automatycznie wykrywa jego poziom i zaleca odpowiednie ćwiczenia oddechowe. Firma zadbała również o nową funkcję monitorowania snu, czy też pomoc w odpowiednich aktywnościach fizycznych – sprzęt rozpoznaje 39 różnych aktywności fizycznych, w tym 21 nowych ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Pozwala również śledzić na bieżąco spożywane kalorie.

„Urządzenie oferuje też funkcje znane z poprzednich inteligentnych zegarków marki, takie jak obrotowy pierścień, Always On Display czy wzmocnioną odporność. Zegarek spełnia normy standardu MIL-810-STD, jest wodoodporny do 5 ATM, a jego tarcza pokryta jest szkłem Corning® Gorilla® Glass DX+. Dzięki aplikacjom i funkcjom takim jak SmartThings, Samsung Health, Samsung Flow czy Samsung Knox, Galaxy Watch zapewnia użytkownikom zalety całego ekosystemu Galaxy. SmartThings pozwala sterować innymi urządzeniami wprost z nadgarstka. Samsung Knox zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych zapisanych na urządzeniu a aplikacja Samsung Flow pozwala w prosty sposób odblokowywać komputery i tablety. Dodatkowe możliwości zapewniają partnerstwa m.in. ze Spotify czy Under Armour. Przykładowo, użytkownicy mogą pobrać ulubione utwory ze Spotify i słuchać ich w trybie offline (wymagane konto Spotify Premium).”

Galaxy Watch będzie dostępny w dwóch rozmiarach 46mm (kolor srebrny) lub 42mm (kolor czarny i różowe złoto), a dzięki nowym tarczom i paskom, użytkownicy będą mogli spersonalizować swoje urządzenia. Smartwatch zadebiutuje w USA już 24 sierpnia 2018 roku. W Polsce Galaxy Watch będzie dostępny od 7 września.

Samsung Galaxy Home jest natomiast inteligentnym głośnikiem Koreańczyków. Mogliśmy się spodziewać tego ruchu, ponieważ w ostatnich miesiącach wszystkie firmy prezentują podobne sprzęty. Projekt Samsunga skorzysta z mocy asystenta Bixby.

Czy to ma sens? Może nie do końca w Polsce, ale w Ameryce na pewno z tej propozycji skorzysta wielu fanów nowoczesnych sprzętów. Podczas show jeden z pracowników Samsunga powiedział, że potrzebuje podwózki na lotnisko a Galaxy Home automatycznie obliczyło koszty podróży i chciało zamawiać Ubera.

Samsung łączy siły ze Spotify i dzięki „długofalowemu partnerstwu” użytkownicy otrzymają dostęp do ulubionej muzyki na wszystkich urządzeniach Samsunga. Aktualnie nie poznaliśmy ceny oraz daty premiery sprzętu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: samsung samsung galaxy samsung galaxy watch samsunga galaxy home