SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2018 14:58
Final Fantasy XV z kapitalnym wynikiem. To najszybciej sprzedająca się gra w historii serii
626V

Final Fantasy XV z kapitalnym wynikiem. To najszybciej sprzedająca się gra w historii serii

Square Enix nie bez powodu chętnie rozwija Final Fantasy XV. Tytuł cieszy się naprawdę dobrym zainteresowaniem, więc Japończycy z wielką radością kreują dodatkowe przygody, które mają zachęcić niezdecydowanych do sięgnięcia po historię.

Final Fantasy XV trafiło na rynek 29 listopada 2016 roku i gra została dobrze przyjęta przez dziennikarzy oraz graczy. Nie wszyscy byli zadowoleni z przyjętej budowy przygody, czy też niektórych elementów, ale w ostateczności gra zgarnęła noty na poziomie 83-85%.

Final Fantasy 7 Remake określany przez Square Enix jako „gra akcji”

Square Enix nie może specjalnie narzekać, bo Final Fantasy XV osiągnęło już 7,7 mln sprzedanych egzemplarzy i jest to najszybciej sprzedająca się produkcja w historii serii. Ten rezultat został osiągnięty po zaledwie 20 miesiącach od debiutu.

Jednocześnie Final Fantasy XV uplasowało się aktualnie na czwartym miejscu w ogólnym rankingu sprzedaży opowieści z całego uniwersum – pierwsze miejsce wciąż należy do Final Fantasy 7 (11 mln), srebro przypadło Final Fantasy 8 (8,8 mln), a na najniższym miejscu podium uplasował się Final Fantasy X (około 8 mln). Z nową przygodą chętnie zapoznali się również gracze na PC – według oficjalnych informacji Windows Edition zainteresowało się ponad 700 000 graczy w ostatnich miesiącach.

Hajime Tabata pod koniec ubiegłego roku nie ukrywał, że kapitalny wynik Final Fantasy XV to dla niego bardzo dobra wiadomość – Square Enix pozwoliło deweloperowi rozwijać nowe IP.

Źródło: https://www.gamepur.com/news/29575-final-fantasy-xv-fastest-selling.html

Tagi: Final Fantasy XV Square Enix tweet wyniki sprzedaży