Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.07.2018 09:52
Kingdom Hearts. Seria świętuje 90-te urodziny Myszki Mickey
1166V

Kingdom Hearts. Seria świętuje 90-te urodziny Myszki Mickey

Od pierwszych zapowiedzi cykl Kingdom Hearts jawił się jako źródło magicznych doznań, jakich mnie zapomnimy przez następne długie lata. Nadchodząca trzecia część cyklu dołącza się do reszty Disney'owskiej rodziny i również świętuje 90-te urodziny Myszki Mickey.

Aż trudno w to uwierzyć, ale Myszka Mickey liczy sobie w tym roku już 90-te urodziny! Gdy Walt Disney tworzył w 1928 roku krótki animowany film pod tytułem Steamboat Willie, nawet pewnie nie przypuszczał, że dał życie jednej z najsłynniejszych postaci w historii świata.

Myszkę Mickey zna praktycznie każdy i raczej nie znajdzie się na sali nikt, kto go nie lubi. Sympatyczny gryzoń był bohaterem tak wielu produkcji, że aż trudno je zliczyć, bo wszakże miał na to aż 90 lat. Na jego przygodach wychowaliśmy się my, nasi rodzice, ich rodzice, rodzice ich rodziców, a nawet i ich dziadkowie. 

Z okazji 90-tych urodzin jednej z najważniejszych ikon dzisiejszej kultury popularnej, Square Enix wraz z firmą Disney wypuściły dedykowane Mickiemu zwiastun.

KINGDOM HEARTS | Celebrating 90 Years of Mickey Mouse Trailer

Tagi: Disney mickey mouse myszka mickey Square Enix