Roger Żochowski Roger Żochowski 15.07.2018 09:00
Pirackie gry sprzedawane na Amazonie - twórcy reagują
1418V

Pirackie gry sprzedawane na Amazonie - twórcy reagują

W internecie rozpętała się mała burza po tym jak okazało się, że kilka znanych produkcji w cyfrowych wersjach dostępnych na Amzonie to... pirackie wersje.

Póki co chodzi o takie tytuły jak Lords of Xulima, Surviving Mars i Frostpunk w wersji na PC. Lewie Procter, założyciel strony z promocjami gier, napisał na Twitterze, że kiedy powiadomił Amazon, iż sprzedali mu pirackie oprogramowanie, w odpowiedzi dostał szokującą dla niego informację: „Serwis nie może nic z tym zrobić”. Część oszukanych użytkowników zgłasza jednak, że po skontaktowaniu się z Amazonem i udowodnieniu, że zakupili pirackie kopie, sprawa została załatwiona jak należy i klientom zwrócono gotówkę.

Sprawa jest rozwojowa i nawet oficjalne konto na Twitterze twórców "Surviving Mars" podało informację, że dostępne na Amzonie kopie gry nie są legalne. Deweloper nie tylko nie zaleca zakupu tej wersji, ale również ostrzega, że żadne aktualizacje nie będą na niej działać. Z kolei jeden z użytkowników Reddita kupił i pobrał cyfrową wersję polskiego hitu - Frostpunk - która kosztowała 2,99USD na Amazonie. Niestety i tutaj atrakcyjna cena okazała się haczykiem.

Ktoś wziął wersję gry z GOG, przepakował ją własnym instalatorem podpisanym i opublikowanym przez Ace Media Group LLC i przesłał do Amazona

Jak widać nawet w takich dużych sklepach trzeba uważać na to co się kupuje. Niestety skala piractwa na rynku PC wciąż jest spora, a nielegalne bądź niewiadomego pochodzenia klucze w atrakcyjnych cenach to jedna z metod łatwego zarobku.

Tagi:

Nie przegap