SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.07.2018 14:07
Phantom Doctrine zadebiutuje sierpniu. Polski XCOM na zwiastunie i w dobrej cenie
564V

Phantom Doctrine zadebiutuje sierpniu. Polski XCOM na zwiastunie i w dobrej cenie

Kapitalne wieści dla sympatyków turowych strategii. CreativeForge Games i Good Shepherd Entertainment potwierdziły ostateczną datę premiery Phantom Doctrine. Gra trafi na trzy platformy w przyszłym miesiącu.

Warszawskie CreativeForge Games powstało w 2011 roku i deweloperzy aktualnie zaprezentowali Ancient Space (kosmiczny RTS) oraz Hard West (strategia turowa). Spory sukces tej drugiej gry skłonił twórców do pozostania w gatunku i Phantom Doctrine również pozwoli uczestniczyć w strategicznych pojedynkach.

Phantom Doctrine na zwiastunie. Warszawski XCOM przedstawia historię

W Phantom Doctrine trafimy do czasów Zimnej Wojny, a zadaniem graczy będzie dowodzenie tajną komórką szpiegowską, której zadaniem jest powstrzymanie globalnej konspiracji. Podczas rozgrywki zainteresowani otrzymają pełną swobodę – w trakcie gry kontrolujemy siatkę agentów, wysyłamy ich na misje, czy też decydujemy o losach specjalistów.

Twórcy przygotowali główny wątek, na który należy poświęcić przynajmniej 40-godzin, ale w Phantom Doctrine znajdzie się również tryb sieciowy, w którym dwóch graczy zmierzy się w pojedynkach jeden na jednego. Po ukończeniu kampanii otrzymamy dostęp do trybu Nowa Gra Plus oferującego świeże podejście do niektórych fabularnych elementów.

Czujecie się zaintrygowani? Phantom Doctrine trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste już 14 sierpnia, a pozycja została wyceniona na 142,99 zł. Jest to bez wątpienia naprawdę dobra cena za przygodę na przynajmniej 40 godzin.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: