Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 08.07.2018 17:01
Gra o Tron. Zdjęcia do ostatniego sezonu oficjalnie zakończone
2316V

Gra o Tron. Zdjęcia do ostatniego sezonu oficjalnie zakończone

To koniec pewnego etapu! Wczoraj właśnie zakończyły się zdjęcia do finalnego, 8. sezonu "Gry o Tron". Dla wielu aktorów była to przygoda życia, ale dla nas to jeszcze kolejne miesiące oczekiwania.

To były ostatnie prace na planie związane z "Grą o Tron" i miały miejsce w scenografii Królewskiej Przystani. To oczywiście nie oznacza, że właśnie tam rozgrywać się będzie epilog.

Gra o Tron. Ukończono nagrywanie największej bitwy w dziejach telewizji

Pewną wskazówką na Instagramie podzieliła się natomiast Maisie Williams, serialowa Arya Stark. Zamieściła piękne pożegnanie z planem i całą serią oraz tajemnicze zdjęcie z zakrwawionymi tenisówkami, a także hashtagiem #lastwomanstanding. Czyżby po tym wszystkim, co się stało w "Grze o Tron", Arya miała pozostać ostatnią żeńską główną postacią na scenie? Trudno powiedzieć i nie ma też co brać na serio jej wpisu. Choć ubabrane krwią buty pasują do klimatu "Gry o Tron" ;-)

Zakończenie zdjęć nie oznacza oczywiście, że my - widzowie - możemy zacierać ręce. Nagrany materiał czeka teraz długi i żmudny proces post-produkcji. Ósmy sezon zadebiutuje w przyszłym roku, ale nadal nie ma dokładnej daty premiery. Warto przypomnieć, że to najdroższy ze wszystkich dotychczasowych sezonów. Jest to o tyle ciekawe, że tym razem będzie to tylko 6 odcinków. Należy się więc spodziewać, że będą dłuższe i bardziej intensywne.

Dla aktorów i ekipy na planie przygoda rozpoczęła się ok 8 lat temu. Oparta na słynnej sadze "Pieśń Lodu i Ognia" Geroge'a R.R. Martina "Gra o Tron" zdobyła fenomenalną popularność i jest jednym najdroższych i najchętniej oglądanych seriali w historii. Zdobyła też wiele innych rekordów, ustawicznie zresztą lądując na szczytowych miejscach list najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów.

Tagi: George R.R. Martin gra o tron serial

Nie przegap