Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 18:10
Indiana Jones 5 ma problem ze scenariuszem. Premiera w 2020 roku mało realna
735V

Indiana Jones 5 ma problem ze scenariuszem. Premiera w 2020 roku mało realna

Od dobrych kilku lat systematycznie słyszymy o pracach nad Indiana Jones 5, a według ostatnich informacji, opowieść miała trafić na wielki ekran w 2020 roku. Wiele na to wskazuje, że fani poszukiwacza skarbów muszą uzbroić się w sporo cierpliwości, bo opowieść potrzebuje wielu zmian w scenariuszu.

Harrison Ford i Steven Spielberg zostali zaangażowani w prace nad Indiana Jones 5 już w 2016 roku, jednak wciąż trudno powiedzieć, kiedy przygoda trafi na duży ekran. Prace na planie miały rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku, ale premiera została podobno znowu opóźniona.

Indiana Jones może zostać kobietą. Kolejna część bez Harrisona Forda

Redakcja Variety dotarła do informacji, według których prace nad Indiana Jones 5 zostały opóźnione o kilka miesięcy lub nawet cały rok. Okazuje się, że scenariusz potrzebuje licznych poprawek, więc trudno tak naprawdę powiedzieć, kiedy odbędzie się premiera.

Według redakcji Collider – Jonathan Kasdan (współscenarzysta Han Solo: Gwiezdne wojny – historie) ma pracować nad projektem i ulepszyć scenariusz przygotowany przez Davida Koeppa (Jurassic Park), jednak aktualnie nie mamy jakichkolwiek informacji dotyczących rozpoczęcie prac na planie. Pewną ciekawostką jest natomiast fakt, że Jonathan to syn Lawrence'a Kasdana, czyli autora scenariusz do Poszukiwaczy Zaginionej Arki.

Warto przy tym zauważyć, że opóźnienie może zmienić plany reżysera –  Steven Spielberg może nie móc pozwolić sobie na zmianę w terminarzu, bo jak wiadomo twórca nie marnuje żadnej chwili i ma dość napięty harmonogram.

Indiana Jones 5 miał trafić do kin 10 lipca 2020 roku, ale w tej sytuacji bardzo możliwe, że debiut odbędzie się dopiero w 2021 roku.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/indiana-jones-5-delayed-might-miss-2020-release-sl/1100-6460100/

Tagi: film Indiana Jones indiana jones 5 opóźnienie